21.10.2020 2 minuty čtení

Musíme jet a nesmíme se rozsekat, říká Jiří Horyna z eManu

Česká softwarová společnost eMan upsala v minulých týdnech na trhu Start pražské burzy akcie za 46,6 milionu korun. Jak hodnotí zkušenost se získáváním peněz prostřednictvím burzy a jaké má plány do budoucna, říká výkonný ředite. eManu Jiří Horyna.

Vývojáři prodali celkem 914 tisíc kusů svých akcií za cenu 51 korun. Stali se tak v pořadí již sedmou obchodovanou firmou v segmentu malých a středních podniků pražské burzy.

„Velký zájem o naše akcie nás velmi těší. Děkujeme všem investorům za důvěru, kterou do nás vložili, a mohou si být jistí, že ji rozhodně nezklameme,“ říká v rozhovoru s Romanem Chlupatým z ABCD investora [viz výše] výkonný ředitel a zakladatel eMan Jiří Horyna.

Také ale dodává: „Teď musíme jet. A nesmíme se rozsekat!“

V rozhovoru Jiří Horyna popisuje poměry na globálním IT trhu i chuť k akvizici firmy, jež by pro eMan znamenala významný přínos. V rozhovoru varuje před sílící čínskou dominancí. Samozřejmě se vyjadřuje ke covidu, který urychluje procesy právě v oblasti IT.

Vstup na burzu byl plánovaným krokem, říká Horyna

Společnost eMan oznámila vstup na burzu již v dubnu. Podle Jiřího Horyny šlo o pečlivě plánovaný krok. Povolení od České národní banky [ČNB] ke vstupu na trh Start pražské burzy získali 14. srpna. Firma nabídla až 47% podíl. Což je 914 tisíc kusů akcií. Jejich úpis byl stanoven na cenu 51 až 56 korun za kus...

Celý článek a rozhovor zde: https://www.fintag.cz/2020/10/20/musime-jet-a-nesmime-se-rozsekat-rika-jiri-horyna-z-emanu/

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.