Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
20.10.2020 2 minuty čtení

Jak investovat a nepřijít o všechno: 5 pravidel pro začínající investory

Mnoho lidí je v současné době doma a snaží se přijít na tajemství investování, aby využili čas navíc, který mají. Ovšem bez patřičných znalostí alespoň základních pravidel se mohou snadno spálit a o vše přijít. Jaká jsou tato pravidla?

V prvním čtvrtletí se denní obchodní aktivita dramaticky zvýšila. Návštěvy stránek s obchodními pokyny se zečtyřnásobily. Existuje mnoho důvodů pro zvýšení. Jedním z nich může být to, že se lidé snaží vyrovnat ušlý příjem a považují toto podnikání za snadnou příležitost. Toto je bohužel velmi krátkozraký pohled. Finanční trhy jsou velmi dynamický a pokles může přijít velmi rychle.

Spěch a honba za penězi

Mnoho lidí si neuvědomuje, že jednotlivci a podniky v tomto odvětví mají díky technologii informace dříve než obyčejní smrtelníci. Lidé nemají jinou možnost, než reagovat na současnou situaci na trhu, ale to už může být pozdě.

Jak tedy nepřijít o peníze? 

1. Investujte opatrně. Můžete investovat do bezpečnějších aktiv nebo do kryptoměn, ale měli byste alespoň trochu rozumět oblasti, do které investujete.

2. Neinvestujte vše, abyste neztratili všechny své peníze, ale prostudujte si informace a ujistěte se, že to není podvod, než se rozhodnete investovat. 

3. Diverzifikujte své portfolio. Nevsázejte vše na jednu kartu.

4. Rozhodněte se investovat každý týden malou částku do pečlivě vybraného aktiva a držte se této investice, nepropadejte panice a prodávejte s prvním poklesem trhu. 

5. Pokud jste začátečník, nepokoušejte se pronásledovat trh.

Investování na finančních trzích je sice svobodné, ale také plné nástrah na nezkušené. A neopatrný člověk může velmi snadno přijít o své peníze.  

Závěr

Investování může přinést slušné peníze, ale také hodně odnést. Musíte být opatrní a neustále rozšiřovat své obzory a informace. Zároveň je potřeba si pamatovat zlaté pravidlo investování: investujte pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Zdroj: Platonlife.com

#investice #pravidlainvestovani #investovani #kryptomena #kryptomeny #platonfinance #platoncoin

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.