Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
20.10.2020 3 minuty čtení

Chcete uspět v realitním byznysu? Víme, jak na to

Začít s vlastním byznysem je pro spoustu lidí velmi riskantní krok. Zajímavou možností minimalizující rizika může být nákup franšízy. CENTURY 21 je silná světová značka, která sdružuje více než 11 600 realitních kanceláří v 83 zemích světa.

Se silnou značkou v zádech se vždy podniká lépe

„Pracuji pod značkou CENTURY 21 už deset let, nejprve jsem působila jako makléřka, pak vedoucí, nyní vlastním licenci a jsem majitelkou kanceláře. Už jako makléřka jsem poznala na vlastní kůži vnitřní prostředí celé skupiny a byla jsem s duchem firmy spokojená. S rozhodujícím krokem k vlastnímu podnikání jsem ani moc neváhala. Viděla jsem, že návratnost investice je jistá,“ popisuje svůj úspěšný příběh majitelka pražské realitní kanceláře CENTURY 21 Premium Radka Vajo.

Při koupi licence CENTURY 21 franšízant zpravidla nedostává jen logo, ale také know-how v oboru. „Kromě realitních systémů, školení a seminářů nebo pravidelných předávání zkušeností těží majitelé našich kanceláří třeba i z centrálního marketingu či náboru makléřů,“ doplňuje obchodní ředitel CENTURY 21 Czech Republic Jiří Hruška.

CENTURY 21 je světová jednička v realitním byznysu. Působí v 83 zemích a sdružuje 11 600 realitních kanceláří. V Česku jich je v tuto chvíli 44. „Určitě chceme dál růst, ale řízeně. Dali jsme si závazek, že chceme být etalonem kvality realitních služeb na českém trhu,“ říká provozní ředitel realitní sítě Tomáš Jelínek a doplňuje: „V naší síti přivítáme každého poctivého manažera, který chce ve svém podnikání nabízet ty nejlepší služby. Určitě není podmínkou, aby dříve pracoval jako realitní makléř. Výhodou podnikání v síti je totiž i to, že dokážeme pomoci sestavit a proškolit profesionální tým. Na vzdělávání makléřů klademe velký důraz. Ostatně naši makléři mají stoprocentní úspěšnost při skládání profesních zkoušek.“

Návratnost investice i do dvou let

Je potřeba mít na paměti, že franšízink je podnikání. I rozjezd franšízy vyžaduje počáteční investici. „Transakce nemovitostí zaberou nějaký čas, a než se kancelář rozjede, může to pár měsíců trvat. Náklady na franšízu se liší v závislosti na lokalitě a investici do kanceláře samotné či její velikosti. Pohybuje se od několika set tisíc do jednoho milionu korun,“ říká Jiří Hruška z CENTURY 21 Czech Republic s tím, že návratnost investice se v realitní síti pohybuje většinou do dvou let.

Výhodnost investice potvrzuje i majitelka realitní kanceláře CENTURY 21 Premium Radka Vajo: „Díky působení pod značkou CENTURY 21 jsme získali několik developerských projektů na prodej a nespočet jednotlivých obchodů. Se silným partnerem v zádech se podniká vždy lépe, pohodlněji a s jistotou. Tým CENTURY 21 sdílí know-how, které se k vám jako single hráči na trhu rozhodně nedostane. Bez znalosti nejnovějších trendů a novinek v podnikatelské praxi i v právním prostředí se lehce ztratíte a neuspějete. Minimálně jste mnohem zranitelnější.“

Pokud vás zajímá více, podívejte se na stránky a zanechte nám na sebe kontakt.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.