20.10.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 20.10.2020: Roušky i na ulici, čínská ekonomika utíká zbytku světa a vzácná bankovka na prodej

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Tak jsme zase něco vylepšili. Poznáte co? Nebudu vás napínat, běžte se podívat do nastavení svých profilů. Je toho tam víc, ale jednu novinku bych rád vypíchnul - nově můžete na svém profilu přidat informaci, zda jste v současné době investičně aktivní a také, v jakých hodnotách se vaše investice pohybují. V příštích dnech také spustíme trochu upravený messenger, takže Warengo bude skutečně "networking ready". Pusťte se do profilů! Úspěšný den Vám přeje Milan.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Vaše investiční schopnosti nejsou prokazatelné, dokud nepřežijí recesi.

 BURZA 

 S&P 500 -1.63 % (3,426.92)

 Nasdaq -1.65 % (11478.88)

 PX +0.59 % (872.20) 

---

 Ropa -0.46 % (40.69 USD) 

 Zlato +0.01 % (1,906.60 USD) 

 Stříbro +0.33 % (24.49 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Wealth Magazín, Platon Finance a FinTag.cz.

Nokia (NOKIA) +3.78 % (3.54 EUR)
Americký telekomunikační gigant Verizon oznámil, že mu 5G sítě pro soukromé klienty pomohou budovat Microsoft a Nokia, s kterými uzavřel novou spolupráci.

Penn National Gaming (PENN) -8.57 % (64.83 USD)
Americký provozovatel kasin a závodních tratí zažívá nelehký rok. V USA navíc minulý týden přibylo 13 % nových případů COVID-19, nejvíc od rekordních hodnot v létě.

 GRAF DNE 

Ústup IBM ze slávy pokračuje. Společnost na úvod týdne z letošního Q3 zveřejnila nejnižší kvartální příjmy od roku 1997.

 SLOVA DNE 

„Ve všech zastavěných prostorách jsou nyní povinné roušky v případě, že se jedná o setkání v menší než dvoumetrové vzdálenost a nejde o členy jedné rodiny. Mimo zastavěné oblasti roušky požadovány nadále nejsou.“

Další 14denní vyhodnovací lhůta se ruší, už od středy budou roušky povinné i venku v obecní zástavbě, pokud budete méně než 2 metry od dalších lidí. A rovněž v autech, pokud pojedete s někým, kdo není váš příbuzný.

 ČÍSLO DNE 

4.9 %

Čínská ekonomika je opět na nohou a v letošním 3. kvartále meziročně vyrostla o téměř 5 %. Celoročně by dle odhadu IMF z tohoto měsíce mohla přidat solidních 1,9 %. Jen pro srovnání: Americká ekonomika se dle odhadů smrskne o 4,3 % a Evropa až o 8,3 %.
 
 BLESKOVĚ 

 Vláda na včerejším jednání schválila návrh rozpočtu pro rok 2021. I bez zatím vynechaného zrušení superhrubé mzdy se schodek vyšplhal na 320 miliard Kč

 Představitelé Indonésie mediím potvrdili, že Tesla v současné době zvažuje postavení závodu na výrobu baterií ve zdejším městě Batang, jež je mimochodem bohatá na nikl.

Švédsko začíná kvůli nárůstu nových ohnisek nákazy nemoci COVID-19 zvažovat přísnější epidemiologická opatření. To by znamenalo odklon od dosavadního vlažnějšího přístupu skandinávské země k pandemii.

▶ Ve Spojených státech roste nervozita okolo toho, zda se dohoda o novém stimulačním balíčku zrodí ještě před volbami. Předsedkyně Sněmovny Reprezentantů Nancy Pelosi prohlásila, že pokud se tak stane, musí být dohoda na stole nejpozději v úterý (dnes).

Ministerstvo spravedlnosti chystá úlevy pro firmy, jimž hrozí insolvence. Kromě osvobození od nutnosti podávat dlužnické insolvenční návrhy budou rovněž moci zažádat o mimořádnou ochranu před věřiteli - obojí až do poloviny příštího roku.
 FOTO DNE 

Do aukční sítě po 26 letech míří jedna z nejvzácnějších bankovek na našem území. Společnost Bankovky.com 20. listopadu nabídne skrz platformu LiveBid.cz zájemcům pětitisícovou státovku z roku 1919. Vyvolávací cena bankovky, jež se v roce 1994 vydražila za 280 000 Kč, byla stanovena na jeden milion korun.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty