Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
19.10.2020 3 minuty čtení

Proč bychom měli nosit prosolené roušky a díky čemu fungují jako účinný zabiják covidu?

Většina lidí roušky používá opakovaně, nandá, sundá, nandá. Takže i kdyby si dezinfikovali ruce 100 x denně, jakmile si sáhnou na roušku, mají ruce kontaminované znovu virem, který na ní případně ulpěl nebo si naopak z rukou na roušku vir přenesou.

Jak zabránit kontaminaci rukou z roušky?

Prosolte si ji. Pokud máte slanou roušku, a vir se na ní zachytí, sůl vykoná svou práci a okamžitě virus zahubí, respektive on se zahubí sám. Funguje to i obráceně, pokud pochází virus z Vašeho dechu. Chráníte tak účinně okolí i sebe.

Jak sůl zabíjí virus?

Může za to biologický proces, tzv. osmóza. Při osmóze se jakákoliv sladkovodní buňka, která se dostane do slaného prostředí, snaží svojí vlastní vodou toto okolí rozředit a tím se vysuší. Nejlépe je to vidět na trávě, kterou pomočil pes. Tráva se snaží rozředit slanou moč svojí vlastní vláhou a vysuší se tak, že úplně uschne. Úplně stejně se chová vir, bakterie, plíseň, prostě jakákoliv buňka, která běžně nežije ve slaném prostředí a není na něj zvyklá (např. mořští živočichové).

Funguje tak i lidské tělo a jeho pokožka, čehož využívám při uzdravování atopického ekzému u miminek i seniorů, ale to už zase téma pro jiný článek.

Vytvořte si slanou roušku.

Využijte tuto vlastnost soli, roušku (bohužel pouze bavlněnou u jednorázové to nejde, na tu se sůl nechytne) namočte do slaného roztoku - 2 lžíce soli do půl litru teplé vody. Nechte ponořené pár minut, promněte několikrát roušku a vymačkejte z ní přebytečnou vodu. Dejte uschnout a je to.

Slaná rouška funguje dlouhodobě. I když ji provlhčíte vlastním dechem, vytvoří se na ní vlhký slaný film, který vir okamžitě zahubí. Pak ji necháte pouze vysušit a můžete použít znovu. Roušku pak stačí večer znovu prosolit ve slaném roztoku, který Vám zbyl z přechozího večera a který můžete používat po celý týden. Do rána rouška uschne a je znovu připravena k použití. 

Slaná rouška na tváři.

Už slyším dotazy, jak je to se solí na tváři, alergie a tak. Slanost roušky je tak malá, ale přitom je účinná, že na obličeji nijak nevadí a pokud vdechnete nějaký mikrokrystal soli z roušky, jedině dobře pro Vaše dýchací cesty, které sůl účinně pročišťuje, což již dobře vědí návštěvníci naší solné jeskyně Letňany.

Rouška je tady od toho, aby chránila Vás i Vaše okolí, tak proč ji neudělat ještě účinnější? Pracujete v domově pro seniory? Rozšiŕte tam, prosím, tuto jednoduchou a levnou formu ochrany proti virům a bakteriím. Naštěstí je sůl levná a je jí dost pro všechny.

#pandemie #covid #koronavirus #rousky #aktuality #prevence #ochrana #covid19

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.