19.10.2020 2 minuty čtení

Kolego, zamakejte na sobě!

Známe to všichni, hodnotící rozhovory, plánování, stanovení cílů na další kvartál či rok… Kdo určuje cíle? Šéf? Zaměstnanec? Oba společně? Na co se soustředí Vaši nadřízení?

Nutí Vás zlepšit to, co dle jejich názoru příliš neumíte, co není úplně „Vaše parketa“? Nebo z Vás chtějí udělat přeborníka v pracovních dovednostech, které provádíte s lehkostí a přehledem, navíc Vás baví a jsou v souladu s Vašimi silnými stránkami?

Zná vlastně šéf Vaše silné stránky? Podporuje Vás v jejich rozvoji? Nebo se soustředí pouze na slabiny a posílá Vás na školení, kde si máte lépe osvojit činnosti, které Vám nesedí, ve které se „necítíte“? Slovo lépe jsem použila záměrně, neboť v nich pravděpodobně jednička nikdy nebudete.

Z introvertního šéfa oddělení vývoje neuděláte perfektního speakera, který se při prezentaci před desítkami VIP zákazníků bude cítit dobře. Ani po absolvování mnoha školení to tak zřejmě nebude. Určitě se nějakým způsobem zlepší, ale nejspíš na úkor času, který by mohl věnovat studiu novinek ve svém oboru či dalšímu vzdělávání. Navíc pro něj bude školení i prezentace utrpení.

Do jaké míry tedy podporovat své slabé stánky? Není tedy mnohem efektivnější rozvíjet ty silné?

Jak to vidíte Vy? Znáte své silné stránky a pracujete na nich?

 

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.