19.10.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 19.10.2020: O lockdownu se rozhodne tento týden, miliardáři jsou rekordně bohatí a Hertz +142 %

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno! Izrael (populace cca 8,9 mil. obyvatel) vyhlásil 18. září lockdown. Počet nových případů na milion obyvatel přesto další více než dva týdny nadále rostl až na více než 700 a až poté začal klesat. Česká republika včera tento vrchol překonala a směle míří výš. Z toho můžeme usuzovat, že i kdyby lockdown u nás začal platit ještě dnes, minimálně další dva týdny počty nových případů nadále porostou. Na druhou stranu současná opatření ještě 14 dní neplatí, takže je brzy je odsuzovat jako nedostatečná. Úspěšný start do nového týdne Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Říká se, že štěstí si za peníze nekoupíte. Můžete s nimi ale vyřešit zatraceně hodně problémů!

 BURZA

 S&P 500 +0.01 % (3,483.81)

 Nasdaq -0.36 % (11671.56)

 PX +1.14 % (867.08) 

---

 Ropa -0.44 % (40.78 USD) 

 Zlato -0.31 % (1,902.60 USD) 

 Stříbro +0.23 % (24.28 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Wealth Magazín, Platon Finance a FinTag.cz.

Pfizer (PFE) +3.83 % (37.95 USD)
Farmaceutický gigant v pátek zveřejnil informaci, že by v listopadu mohl v USA požádat o schválení své vakcíny proti COVID-19, kterou vyvíjí společně se společností BioNTech.

Nikola (NKLA) -27.18 % (89.70 USD)
Co nového ve splasklé bublině? Nový CEO Mark Russell oznámil, že značka má plán na pokračování vývoje modelu Badger i bez GM. Investoři nadále houfně prodávají.

 GRAF DNE 

Rozložení bohatství napříč americkými domácnostmi. "Dolních" 50 % aktuálně vlastní méně než 2 % celkového amerického bohatství. Naproti tomu horní 1 % více než 30 %.

 SLOVA DNE 

„Klíčový moment bude konec příštího týdne. Před jakýmkoliv dalším rozhodnutím je čas ještě pět, šest dní počkat. Pokud by se ukázalo, že ta taktika nezabírá, tak z alternativ, které vláda má, už je jen alternativa lockdownu.“

Vláda aktuálně dle místopředsedy Jana Hamáčka společnost nijak víc uzavírat nechce, ale pokud se do konce týdne bude situace nadále zhoršovat, je velmi pravděpodobné, že nás nějaká forma lockdownu čeká.

 ČÍSLO DNE 

10 000 000 000 $

Výzkum provedený bankou UBS a auditorskou společností PwC zjistil, že souhrnné jmění všech světových miliardářů mezi letošním dubnem a červencem vyšplhal z 8 na 10,2 bilionu dolarů. To je nárůst o 27,5 % a nové historické maximum.
 
 BLESKOVĚ 

Pražská burza se minulý týden vrátila k poklesu a zakončila jej v mínusu 0,62 %. Uzavírání ekonomiky podněcuje výprodeje zejména v bankovním sektoru a stlačilo v týdnu např. akcie KB nejníže od roku 2009!

 Český fotbal má za sebou katastrofální víkend. Po páteční policejní razii ve FAČR je z korupce obviněno 20 osob, přičemž místopředseda Fotbalové asociace Roman Berbr sedí ve vazbě. Skalní fotbaloví fanoušci se zase předvedli včera na Staromáku. 👍

Eurojackpot zná svého dalšího vítěze. Tím se stal vůbec poprvé sázející ze Slovenska, který si odnese si výhru ve výši skoro 59 milionů eur, což je zhruba 1,6 miliardy korun. Gratulace a snad to zvládne!

▶ Akcie zkrachovalé automobilky Hertz v pátek přidaly 142 % a dostaly se na 2,5 USD. Společnost dle zveřejněných úředních dokumentů má šanci získat finanční injekci ve výši 1,65 miliardy dolarů. Musí ji však schválit insolvenční soud.

▶ Slovenský premiér Igor Matovič včera na vládě prosadil zahájení operace, v jejímž rámci budou na koronavirus plošně otestováni všichni občané starší 10 let. Testování začne už na konci tohoto týdne. Zatím se neví, zda bude testování povinné, či nikoliv.
 
 FOTO DNE 

Tomu říkám poctivá promořovačka! Jen si nejsem jistý, že policie a zejména zdravotnictví si aktuálně mohou dovolit plýtvat zdroji a cennými lidskými silami, kterých kvůli šíření nákazy rychle ubývá, na podobné nedělní dýchánky. Fakt by to nešlo bez toho divadla?

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty