18.10.2020 2 minuty čtení

K pandemii a stimulům se přidává Brexit. Pomůže akciím EARNINGS? BURZOVNÍ VÝHLED 43/2020

Aktuální situace (nejen) na trzích by se dala popsat slovy "nic není vyřešeno". Vakcína není vyvinuta, Remdesivir nefunguje, stimulační balíček nevyřešen a Brexit tvrdne. Prostor dáváme ještě vztahům mezi USA a Čínou.

Aktuální situace (nejen) na trzích by se dala popsat slovy "nic není vyřešeno". Vakcína není vyvinuta, Remdesivir nefunguje, stimulační balíček nevyřešen a Brexit tvrdne. Prostor dáváme ještě vztahům mezi USA a Čínou.

Týdenní videokomentář

 

Do vývoje nejsledovanějších finančních instrumentů promlouvalo v posledním týdnu několik témat:

  • Koronavirus a jeho šíření ve světě. Druhá vlna zasáhla Evropu nepřipravenou a špatně na tom není pouze Česká republika. Čím dál více se skloňuje slovo lockdown a k tzv. mini-lockdown v mnoha zemích Evropy už došlo. Počty nakažených začínají opětovně růst i ve Spojených státech.
  • Vakcína a lék proti Covid-19, to je to, proč investoři ještě nepanikaří. Pfizer slibuje schválení vakcíny za měsíc, ale JNJ musel s testováním kvůli vedlejším účinkům u jednoho z testovaných přestat. Podle WHO lék Remdesivir nefunguje a ani zde nelze nalézt příliš pevnou oporu v boji proti pandemii.
  • Stimul (fiskální balíček) pro US ekonomiku zasaženou pandemií koronaviru stále nebyl schválen. Trump by prý přistoupil i na vyšší částku než nabízených 1,8 bilionu dolarů, ale ani to Nancy Pelosi příliš neohromilo
  • Volby USA...
  • Brexit...

Blíže se k tématům vyjadřuji v týdenním videokomentáři a na TradeCZ.cz

 

Technická analýza

V posledním týdnu díky neutuchajícímu optimismu akciové trhy opět posílily. Velkou měrou se pod to podepsaly především technologické akcie, vždyť jen za pondělí akcie Apple (AAPL) posílily o více než 6 %.

Americký dolar (index USD) nečekaně zpevnil a částečně smazal ztráty z předešlého týdne. Dolaru pomáhá déletrvající vyjednávání kolem stimulačního balíčku v USA a také nástup druhé vlny koronaviru ve světě.

Zlatu se do konce týdne nepodařilo dorovnat velkou ztrátu z úterní seance. Na pohyby zlata mají vliv jak fundamenty (očekávaná větší produkce), tak i posilování dolaru.

Kryptoměny se po pondělním růstu k ničemu dalšímu neměly a týden se také u nich nesl ve znamení konsolidace.

Podrobnou TA najdete ve videoanalýze na TradeCZ.cz

 

#tradecz #petrplechac #forex #komodity #akcie #burza #investice #koronavirus #covid19 #kryptoměny

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.