Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 20 700.

Zaregistrovat se

15.10.2020 7 minut čtení

První vládní kompenzace pro podnikatele a firmy jsou tady: Na co máte nárok?

Vláda tento týden definitivně uzavřela nemalou část podnikatelských činností a v návaznosti na to představila první balíček plánovaných kompenzací. Z jeho výčtu je však patrné, že na opakování jarní podpory již očividně nejsou peníze.

Na včerejším jednání vlády byly schváleny první konkrétní kompenzace, které mají za cíl udržet nad hladinou podnikatele a společnosti, jež vládní nařízení už od září postupně víc a víc omezovala v jejich činnosti.

Vládní představitelé již od začátku zdůrazňují, že nechtějí opakovat jarní plošné kompenzace a odpustky, ale podzimní kompenzace zacílit pouze na konkrétní, nejhůře zasažené obory

Důvod je jednoduchý - byť by například plošné odpuštění záloh na zdravotní a sociální pojištění bylo rychlejší a byrokraticky snadnější řešení,

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Jak tento článek zapadá do modelu Warengo - investice a finance?

  Tohle je spíše článek pro idnes nebo Novinky, podle mého názoru

  0
  • @patrikKolenak Věnovali jsme se tomuto tématu intenzivně i na jaře. Nejen vlastními silami, ale i za pomoci konzultací s právníky a dalšími odborníky Proč? Protože to podle nás spadá do osobních financí a z odezvy i vlny dotazů, které jsme v reakci obdrželi, je poměrně jasné, že nemalou část čtenářů Warengo tvoří podnikatelé či společníci firem, kteří se na jednu stranu možná zajímají o investice, ale na druhou stranu dnes třeba spíš než investování řeší, jak zalepit výpadek příjmů nebo jak svou živnost udržet nad vodou. Proto v rámci zdejší komunity nevidím nic špatného na tom, že tohle silně aktuální téma prakticky řešíme.

   2
 • Na ošetřovné pro OSVČ se evidentně zapomnělo 😞

  0
  • Ano, stejně jako v COVID Kultura nejsou paradoxně zahrnuti filmaři, bude se o tom teprve jednat. Jak jsem psal tento týden v newsletteru, je sice krásné, že vláda chce kompenzovat férově jenom ty opravdu zasažené, ale na takové plánování měli možná čas v létě (není tak těžké předvídat, jaká opatření zasáhnou jaké sektory), teď už mi přijde, že je na to malinko pozdě hádat se, kdo ano a kdo ne.

   0
Doporučené příspěvky
2 minuty
4 minuty
7 minut
6 minut
6 minut
11 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
8 minut
3 minuty