Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
03.05.2021 5 minut čtení

Lze na důchod začít odkládat až po čtyřicítce? Ano, ale musíte k tomu využít tuto investiční strategii

Všichni známe rady týkající se předčasného odchodu do důchodu. Čím mladší začnete, tím to bude snazší, a navíc budete muset odkládat méně peněz. Ne každý je však schopen začít brzy.

Víte, na co jste možná nemysleli, když jste oslavovali své 40. narozeniny? Máte zhruba tak blízko (nebo daleko) k odchodu do důchodu jako k maturitě.

Pokud vás tato myšlenka vyvolává strach, nejste v tom sami. Většina lidí se ve svých důchodových plánech spoléhá na stát, a přitom nikdo netuší, jakým způsobem budou bez penzijní reformy důchody za pár desítek let financovány.

Stále se však nemusíte vzdávat naděje, dokonce i ve věku 40 let s nulovými úsporami, je možné dosáhnout důchodového cíle ve výši 5 000 000 Kč a nemusí to být tak složité, jak si možná myslíte.

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +70
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Opět nemám co dodat, již se těmito radami řídím, děkuji za článek! 🙌

  +5
 • Celý akciový trh je hrozně nafouknutý a dle řady odborníků velmi brzy splaskne a cena akcií poletí strmě dolů. Řada ukazatelů  (např. výše P/E, srovnání trhu z HDP..., objem tisku peněz v USA) napovídá, že přijde pád, ze kterého se budou akcie řadu let vzpamatovávat. Např S&P 500 muže být v roce 2030 na stejně hodnotě, jako má dnes. Minulost to povrzuje a řada odborníků též (mimo jiné i Michael Burry, který předpověděl krizi v roce 2008. Ale i Daglio, J. Grantham...)

  +2
  • Tak i když je trh v propadu a dostane se na původní hodnotu za 10 let, tak to reálně není tak hrozné, stačí průběžně přikupovat. Propad je třeba 1-2 roky a pak začne jít cena nahoru. Takže i když se cena za 10 let dostala na původní hodnotu, tak pravidelné nákupy od propadu mohou být už 8 let v plusu... Třeba japonský index se na maximum z roku 89 nevrátil doteď. https://finance.yahoo.com/quote/%5EN225?p=^N225&.tsrc=fin-srch

   +1
  • @Mi_Chal Ano, máte pravdu, při pravidelném nákupu a dlouhodobém spoření do  S&P 500 by jste měl vždy skončit v plusu. Alespoň tak to vždy za bezmála stoletou historii indexu bylo. I ty dlouhé propady u S&P 500 trvaly vetšinou do 10 let, než se akci dostaly na původní hodnotu a pak rostly dál. S tím Japonskem máte pravdu, ale S&P 500 není ve stejné pozici, jako by japonský index v roce 1989, mimo jiné měl p/e kolem 70,  S&P 500 je na hodnotě kolem 35 (což je také již znepokojující)

   0
 • Ještě najít toho správného profesionála v oblasti investic a mít v něm důvěru..🙏

  0
  • Nemel bych to rikat, protoze ted zakladame "fond" a chteli bysme, aby do nej nekdo investoval, ale muj nazor je, ze nejlepsich vysledku clovek dosahne, kdyz se nauci investovat sam.

   0
 • Kdo se bude zamerovat na duchod, tak v nem taky skonci. Mozna driv, nez si pripousti.

  0
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky