Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
14.10.2020 2 minuty čtení

Nejezte párky za 13,90 a neposlouchejte "blbosti". O co jde?

"Jo, dřív jsem byl sportovec. Teď mám pupek. A víš, kolik mě stál peněz?", řekl mi jeden z mých přátel při společném obědě. "Víš, je mi to tak trochu jedno. Děcka mám velký, s ženou jsme pětatřicet let. Už se nemusím snažit...", doplnil ještě.

Tato společnost potřebuje odpovědné muže. Dost bylo výmluv a svalování vin na jiné lidi, okolnosti či situace. Pokud jste muž, jste plně odpovědný za své zdraví. Vaše rodina, vaše partnerka/partner a vaše děti si vás přeji zdravé.  Jste jim svým zdravím zavázán. Jakákoli nemoc, tedy absence moci, se projevuje do bezmoci. A bezmoc ohrožuje vztahy. Jako muž jste odpovědný za způsob, jakým zajistíte svému nejbližšímu okolí zdroje, ochranu a bezpečí. Svou nemocí, ať má původ v čemkoli (nejčastěji ve vás), psychicky vyčerpáváte lidi kolem vás a také sebe samotného. 

Všelijakými nemocemi (a toho vyplývajícími emocemi) se to kolem nás jen hemží. Strach z nemoci nemoc přivolává. Zhmotňuje ji. Je vaší povinností žít, jíst, pít a dělat vše ostatní s vědomím, že vám to neuškodí. Jezte střídmě a racionálně, jezte zdravě - nejezte "blbosti". Před tím, než si cokoli jako pokrm zvolíte, přemýšlejte, kolik toho máte sníst. Obvykle je to méně, než kolik toho zvládnete sníst. Nepřejídejte se. Ptejte se, co potraviny obsahují, čtěte pozorně a učte se rozeznávat energetické zdroje potravin od balastu. Jezte bohatě, dost a kvalitně. Odmítněte párky za 13,90, uvažujte. Pijte dostatečné množství vody, alkoholu jen trošku a zřídka. Neopíjejte se. Nekuřte. Žijete v jednadvacátém století.

Vaše zdraví jistě závisí na jídle a pití. Avšak nejen. 

Souvisí se vším, co konzumujte a dostáváte do sebe i jinými cestami, než jsou ústa. Vyhýbejte se stresu a strachu. Nedávejte šanci negativním zprávám, pomluvám a dalším ošklivostem, aby vás ovlivnily. Hrnou-li se na vás špatné zprávy zleva, zprava, nebo odkudkoli, vědomě je odmítejte.

Dočíst článek až do konce >>

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Zrovna dneska ráno jsem na to myslel, díky za potvrzení 🙏

    1