Pojďme se podívat na možný scénář zrychleného přijetí kryptoměn.
Významné ztráty
Již jsme vám přinesli zprávy o tom, jak koronavirus způsobil významné ztráty bank nebo jak investoři začali investovat do zlata nebo kryptoměn. Banky také hledají způsoby, jak znovu nastartovat ekonomiku a znovu dosáhnout zisků. Vzhledem k pokračující pandemii to bohužel není zcela možné.
Instituce také začínají investovat do kryptoměn
Obyčejní lidé se stále více zajímají o kryptoměny. Před pandemií byla poptávka po kryptoměnách spekulativní. Mnoho lidí si nebylo jistých, zda se vyplatí investovat, a hledali různé další možnosti. Během událostí pandemie, kdy známí investoři i firmy začali intenzivně investovat do kryptoměn, se mnoho lidí rozhodlo začít chránit svá aktiva a rozhodli se následovat jejich příkladu.
Nová aktivita
Od březnového poklesu trhů se však akcie a banky neobnovily stejně dobře jako kryptoměny. A to by mohlo vést k masivnímu přijetí kryptoměn. Je možné, že to bude impuls, když si lidé uvědomí, že centrální finanční systém není pro takové situace vhodný, protože je zastaralý a velmi špatně se přizpůsobuje potřebným změnám fungování společnosti.
Růst cen i počtu uživatelů
V posledních týdnech kryptotrhy hlásí nevídané denní obraty a mnoho nových uživatelů. Je možné, že jsme na prahu masivního přijetí kryptoměn a že v blízké budoucnosti bude mít každý svou vlastní digitální peněženku a v ní rovnou několik kryptoměn.
Krize vede k rychlejšímu pokroku
Je známým faktem, že ekonomické i jiné krize vždy vedly ke zrychlení technologického pokroku. Je velmi pravděpodobné, že tato globální pandemie a krize povede také ke zrychlenému přijetí kryptoměn a dost možná i k dalším změnám ve fungování společnosti, které by jinak trvaly daleko delší dobu nebo by k nim nedošlo vůbec.
Závěr
Centrální finanční systém nám neustále dokazuje, že je zastaralý a že jako lidstvo potřebujeme lepší finanční systém, kterému můžeme důvěřovat. Pokud jste ještě nezačali chránit svůj majetek a investovat do kryptoměn, stále máte čas naskočit do rozjetého vlaku. Budete tak mít výhodu před většinou ostatních lidí, kteří zatím toho o kryptoměnách moc neví. Jen si pamatujte zlaté pravidlo investování: investujte jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.
Zdroj: forbes.com
já si pamatuji pravidlo ,že když do něčeho investují lide podporováni reklamou tak se ten trh přehřívá a z investice se stává spekulace a já osobně vidím kryptoměny jako spekulaci -nedají se klasicky ohodnotit,nevíme komu patří a jako na směnitelnou měnu to moc nevypadá dále jich je tolik a vznikají stále nové ,můj osobní názor je ten ,že je to bublina ,která se nafukuje přes epidemii.
Na kolik se dá ohodnotit potištěný papír obchodujici se na burze a na kolik je spekulativní papír, který se tiskne podle velmi vachrlatého "algoritmu"?
Kryptoměny jsou spekulací, protože nejsou závislé na centrálních bankach?
Za mě jsem za existenci kryptomen vděčný, jsou možnou cestou k nahrazení všech národních měn, tedy i národů, za měnu pozemskou a národ Pozemšťanů.
Za 1 rok se to ale s pravděpodobností blížící se jistotě nestane. ? A přinejmenším jako platilo jsou mi Kryptoměny sympatické.
?