Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
12.10.2020 2 minuty čtení

Problémy v investičním ráji? Robinhood přiznává, že některé zákaznické účty se mohly stát terčem hackerů

Co se stane, když se někde začne pohybovat hodně uživatelů? A co se jistojistě stane, když jsou v tom peníze? Ano, něco takového dříve či později přiláká šikovné hackery. Úspěšný investiční startup Robinhood si právě teď takovou zkušenost "užívá".

Trendy investiční startup Robinhood v pátek uvedl, že někteří zákazníci se mohli stát terčem hackerů, protože jejich osobní e-mailové účty byly ohroženy mimo samotnou platformu. K problému tak nedošlo z důvodu porušení systémů společnosti, uvedl ve svém prohlášení mluvčí společnosti.

“Aktivně pracujeme s těmi, kterých se to týká, abychom zabezpečili jejich účty,” dodal Robinhood.

Podle některých poškozených však Robinhood k celému problému přistupuje nebývale laxně. Celý podvod totiž údajně spočívá v tom, že útočník, který se dostane do účtu tradera, si může okamžitě převést finance získané prodejem akcií na kterýkoli bankovní účet. Robinhood totiž umožňuje, aby se finanční prostředky převáděly i na jiný účet, než ze kterého do platformy přišly. Útočníkovi tak stačí, aby znal přístupové údaje do účtu, a může stejně jako slavný Robin Hood bohatým brát a chudým (vlastně sobě) dávat. 

Mluvčí Robinhoodu naznačil, že tito útočníci se dostali k heslům uživatelů na jiné platformě, a díky tomu, že hesla byla stejná i na aplikaci Robinhood, se dostali také k těmto účtům. S tím však několik poškozených nesouhlasí a tvrdí, že v aplikaci měli heslo, které nikde jinde nepoužívají. V tu chvíli by se jednalo o vážný bezpečnostní problém Robinhoodu.

Nejedná se o první problém, kterému musí popularizátor investování mezi mileniály čelit. Na jaře tohoto roku byla například firma osočena z toho, že mladý investor kvůli údajné ztrátě na účtu spáchal sebevraždu. Vše přitom bylo otázkou pouhého nedorozumění a malé investiční gramotnosti, která mezi mladými investory na platformě panuje. Zároveň firma řešila několik výpadků systému, protože nebyla kapacitně připravena na nápor investorů nudících se v době karantény. 

Minulý měsíc agentura Reuters uvedla, že firma vybrala od investorů dalších 660 milionů dolarů, což jí dalo ocenění obřích 11,7 miliardy USD. Zatím tak společnost i přes občasná zakopnutí solidně roste.

#robinhood #broker #investovani #platforma #hack 

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
6 minut
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
7 minut
5 minut
4 minuty
9 minut
4 minuty