Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
12.10.2020 4 minuty čtení

Cesta od vrcholového sportu k BODY EXPRESS

Rozhovor s Tomášem Krmíčkem, mistrem světa ve sportovním aerobiku z roku 2004, majitelem a tvůrcem franchisového konceptu BODY EXPRESS, největší sítě EMS studií v Česku a na Slovensku.

Jak jste se vlastně k EMS dostal?

Rád bych řekl, že cíleně nebo alespoň náhodou. Pravda je ale taková, že jsem měl tenkrát pocit, že je to z donucení (smích). Na největším světovém fitness veletrhu FIBO jsme zavítali do haly věnované jinému než tradičnímu fitness vybavení. A na největší ploše prezentovala společnost miha bodytec EMS trénink. To je přece nesmysl, napadlo mě jako první. Přesto jsem se nechal nastrojit do speciálního oblečku, připojit k přístroji a začal poslouchat pokyny. Následující dny jsem se cítil jako po velmi, velmi, velmi intenzivním sportovním výkonu. A musel jsem si přiznat, že to funguje.

Prošel jsem si postupně obdobím odmítání, poté nekritického nadšení a nakonec pochopení celé logiky elektrické stimulace svalů.

Jak hodnotíte EMS nyní, s pětiletými zkušenostmi?

Osobní zkušenosti mám vlastně už více než 6 let. Před 5 lety jsem založil první studio BODY EXPRESS. Potenciál, který jsem tenkrát v EMS viděl, byl za tu dobu mnohonásobně předčen. Nejde jen o vysoce intenzivní trénink a rychlost, ale hlavně o komplexnost zapojení svalů. A s tím souvisí všechny plusy dobře fungujícího těla, které bychom mohli shrnout souslovím „lepší kvalita života našich klientů“. Spektrum působení EMS na tělo je široké. Od odstranění bolestí zad, přes ladnější křivky postavy, větší výkon, vyšší spalování energie i v klidu až po odstranění nepříjemností jako je celulitida, inkontinence nebo omezená hybnost. To všechno komplexně aktivní svaly řeší. A to mě na tom právě baví. Ta pestrost účinnosti.

Proč jako bývalý vrcholový sportovec při EMS tréninku necvičíte?

Protože je to nesmysl. Zamezili bychom tím účinnosti stimulace. Jestliže chceme stimulovat maximum svalů, musíme dát EMS prostor. Musíme všechny svaly maximálně zpevnit. A to se s dynamickým pohybem vylučuje. Chcete-li udělat rychlý pohyb, musíte některé svaly zapojit a některé záměrně nechat uvolněné. Tím pádem je nesmíte pomocí EMS stimulovat. To znamená dát tak malou stimulaci, aby se svaly nemusely zapojit. Tím pádem se ale více nezapojí ani ty pohybem používané svaly. Výsledkem takového (ne)působení EMS by bylo jen vrnění na povrchu těla, bez skutečného efektu. Jako kdybychom se závodním autem jezdili se zataženou ruční brzdou.

V čem je podle Vás pro provozovatele EMS studia největší výhoda být součástí Vaší sítě BODY EXPRESS?

Výhod je opravdu mnoho. A dohromady tvoří celek, kde je vše na sebe navázáno. S cílem poskytovat klientům bezprecedentně nejefektivnější trénink současnosti a zajistit jejich stálou spokojenost.

Pokud chceme alespoň některé výhody vyjmenovat samostatně, pak je to určitě důvěra klientů v nejrozšířenější značku na trhu, propracovaná metodika a školení personálu, jasně dané procesy a organizace provozu studia, férová a transparentní cenová politika, efektivita provozu (4 klienti za hodinu, 2 přístroje, 1 člen personálu), zajištěný marketing (PR, grafika, obsah, sociální média), firemní tiskoviny, uniformy, spotřební materiál, unikátní vlastnosti rezervačního systému, webových stránek, mobilní aplikace. A v neposlední řadě stálá podpora centrály, dlouhodobě fungující know-how, profesionální a rychlá reakce na aktuální změny na trhu. To všechno nelze při provozu samostatného studia obsáhnout a zajistit.

Jednou vymyšlené, odzkoušené a úspěšně provozované není potřeba vymýšlet znovu. V tom je síla franchisingu. V replikaci dobře fungujícího konceptu. Díky tomu má provozovatel rychlý start a krátkou návratnost investice.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.