12.10.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 12.10.2020: Blázen Babiš chce zakázat alkohol a co vám chybí na Warengo profilu?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno! Vývoj Warengo postupuje kupředu doslova mílovými kroky. Ode dneška už vám neunikne nic důležitého díky notifikacím, které vám přijdou přímo na email - jakmile vás někdo začne sledovat nebo vám něco okomentuje, budete o tom vědět! A teď se pustíme do profilů, ale ještě než tak učiníme, chceme se jako vždy poradit s vámi. Máte, prosím, dvě minutky na tento formulář? Jeho vyplnění nám moc pomůže při dalším vývoji projektu, děkujeme! Úspěšný start do nového týdne přeje Milan.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Většina investorů by měla vyšší zhodnocení, kdyby se nikdy nezbavili žádné akcie, kterou koupili. 

 BURZA 

S&P 500 +0.88 % (3,477.13)

Nasdaq +1.39 % (11579.94)

PX -0.25 % (872.50) 

---

Ropa -1.63 % (40.52 USD) 

Zlato +2.17 % (1,936.30 USD) 

Stříbro +5.96 % (25.30 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Saxo BankPlaton Finance a FinTag.cz.
 

Xilinx (XLNX) +14.11 % (120.94 USD)
Jeden z největších výrobců logických obvodů na světě v pátek výrazně rostl v reakci na informaci, že o něj projevilo zájem AMD. Akvizice by mohla dosáhnout hodnoty 30 mld. $.

Apache Corp (APA) -4.64 % (9.67 USD)
Ropa letos nemá na růžích ustláno. Od začátku roku ztratila 20 $ na barel a druhá vlna COVID-19 její cenu opět tlačí dolů. Těžařům navíc situaci komplikuje sezóna hurikánů.

 GRAF DNE 

Americká centrální banka by si měla dávat pozor, aby ty tiskárny letos nezavařila, tohle je totiž zcela bezprecedentní nárůst hotovosti v oběhu. Kdopak asi všechnu tu hotovost syslí...

 SLOVA DNE 

„Jsou návrhy, jestli restaurace zavřít, nebo zakázat alkohol. Projednáme to zítra ráno.“

Jestli můžu takhle na dálku z pozice neodborníka na epidemie panu premiérovi něco doporučit, tak na alkohol bych Čechům nesahal ani omylem. To může restaurace rovnou zavřít a nehrát okolo takové divadlo. No jo, zase lhal, že se zavírat nebude. Nic nového.

 ČÍSLO DNE 

900 000 000

Evropská komise v minulém týdnu podepsala celkem 3 smlouvy s budoucími dodavateli vakcín proti nemoci COVID-19. Pro členské státy má tak již dojednány smlouvy na dodání celkem 900 milionů dávek. Dalších 505 milionů dávek je v jednání. Díky!
 
 BLESKOVĚ 

Pražská burza se po 5 červených týdnech v tom minulém dokázala opět probudit a vykouzlit nejsilnější výsledek za 2 měsíce (+1.72 %). V indexu PX zakončila týden v mínusu jen jediná akcie - Philip Morris

 Slovensko výrazně zpřísňuje svá epidemiologická opatření. Nově je zakázáno shromáždění více než 6 lidí a vláda uzavřela aquaparky, koupaliště či fitness centra. Restaurace mohou jídlo balit pouze sebou, ve městech jsou plošně povinné roušky.

▶ V Perském zálivu vznikne nová 3. největší banka. Saúdskoarabská National Commercial Bank podškrtla akvizici menší konkurenční banky Samba Financial Group za v přepočtu 340 miliard korun.

Richard Branson hledá investory pro svou společnost Virgin Orbit, jež se specializuje na vysílání satelitů na oběžnou dráhu. Dle dostupných zdrojů chce v novém investičním kole získat až 200 milionů $, což by valuaci firmy posunula na jednu miliardu $.

 Kongresová rozpočtová rada varuje před tím, že státní dluh Spojených států v posledním fiskálním roce, jež skončil 30. září, svou velikostí překoná celou americkou ekonomiku a dosáhne 102 % HDP. Zadlužení tak bude nejhorší od roku 1946.
 
 FOTO DNE 

Už zítra Apple na své netradičně odložené druhé podzimní Keynote odhalí, jak bude vypadat nová generace jeho vlajkové lodi - chytrého telefonu iPhone. Dle dostupných spekulací vznikají různé grafické návrhy toho, jak by iPhone 12 mohl vypadat viz níže.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky