Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
08.10.2020 2 minuty čtení

Průmyslová produkce v srpnu neoslnila. Znovu ubyly zakázky

Tuzemská průmyslová produkce v srpnu reálně meziročně klesla o 5,5 procenta. Meziměsíčně byla reálně nižší o 0,9 procenta. Hodnota nových zakázek meziročně propadla o 9,8 procenta. Uvedl to Český statistický úřad [ČSÚ].

Podle ČSÚ je srpnový výsledek tuzemské průmyslové produkce částečně ovlivněn čerpáním dovolených a částečně dopady koronavirové situace. Pro úplnost řekněme, že povzbudivá data za srpen neohlásilo u průmyslové produkce ani Německo. Tam v meziročním srovnání průmyslová produkce klesla o 9,6 procenta. Meziměsíčně propadla o 0,2 procenta. Jde přitom o první pokles po tříměsíčním růstu.

Česká srpnová průmyslová produkce

K meziroční změně průmyslové produkce nejvíce přispěla odvětví výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů [-8 %]. Dále pak výroba strojů a zařízení [-12,5 %] a výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků [-7,5 %].

„Jde o menší negativní překvapení. Slabší výsledek již dopředu indikovaly horší výsledky průmyslu v sousedním Polsku a Německu. Srpen byl do značné míry negativně ovlivněn čerpáním dovolených a není dobré z tohoto údaje činit silné závěry,“ okomentoval výsledky ekonom Komerční banky [KB] Michal Brožka.

Průmyslová produkce vzrostla v odvětvích ostatní zpracovatelský průmysl [+9,5 %]. To je zpracování dřeva, výroba dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků [+3,9 %]. A pak výroba oděvů [+10,1 %]...

Celý článek na: https://www.fintag.cz/2020/10/08/prumyslova-produkce-v-srpnu-neoslnila-znovu-ubyly-zakazky/

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.