08.10.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 08.10.2020: ECB tiskne jako o závod, Čína testuje digitální e-juan a čeká nás 2. lockdown?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Jaká nová opatření nás od pondělka čekají? Nikdo neví, ale ohledně nějakých společných akcí atp. už popravdě není moc co zpřísňovat. A zavírat podniky ve 20 hod podle mě nic moc nevyřeší. Ve hře by s klidem mohl být i přístup ve stylu Izraele tzn. druhý lockdown, byť ministr ještě před týdnem sliboval, že žádné zavírání ekonomiky nebude. Ona ekonomika trpí už dnes... akorát o dalších kompenzacích zatím stále ani slůvko. Produktivní den všem přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Úspěšné investování je o efektivní správě rizika, nikoliv o vyhýbání se mu. 

BURZA SVĚT

S&P 500 +1.74 % (3,419.45)

Nasdaq +1.88 % (11364.60)

PX -0.13 % (873.18) 

---

Ropa -1.67 % (39.99 USD) 

Zlato -0.97 % (1,890.30 USD) 

Stříbro -0.09 % (23.90 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Saxo BankPlaton Finance a FinTag.cz.

Fastly (FSLY) +19.84 % (120.33 USD)
Otočka Donalda Trumpa ohledně dalšího stimulačního balíčku vlila investorům do žil optimismus. Pozitivní sentiment včera "odskákalo" především Fastly.

DraftKings (DKNG) -6.08 % (53.33 USD)
DraftKings nabídne 32 milionu akcií veřejnosti za cenu 52 dolarů za akcii. Dalším faktorem stlačujícím cenu na jih jsou nové případy nákazy koronavirem v NFL.

GRAF DNE

Tiskárny ECB nyní jedou na plné obrátky. V bilanci centrální banky přibylo dalších 170 miliard eur. Celkem už jsme na historickém, ale zcela nepochybně ne posledním maximu 6,7 bilionu eur. 

SLOVA DNE

„Pokud by každý bez výjimky používal roušku, dodržoval odstupy, nevytvářely by se davy, lidé by si myli ruce, neviděli bychom takové nárůsty nakažených, jaké vidíme. Jsou důsledkem nedostatku základních hygienických opatření. Je to o to víc frustrující, protože vlastně nejde o žádnou raketovou vědu.“

Americký "Roman Prymula" dr. Fauci promlouvá do duše tak trochu i nám. Fakt to není žádná raketová věda chovat se trochu zodpovědně, nefňukat kvůli rouškám, nesahat si neumytýma rukama na obličej atp. Machrování může tak maximálně stát něčí život.

ČÍSLO DNE

346,1

Kumulativní počet nových případů nákazy nemocí COVID-19 za poslední 2 týdny v přepočtu na 100 000 obyvatel máme nejhorší v celé EU. Držte si klobouky, takový výsledek zřejmě vyprovokuje radikální reakci plukovníka i celé vlády. R.I.P ekonomika.
 
BLESKOVĚ

▶ Korupčními kauzami opředený předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj včera prezidentovi předal svou rezignaci. Ze své funkce odstoupí k 1.12.

 Americká Sněmovna vydala dlouho očekávanou zprávu o velkých technologických firmách. Dle senátorů společnosti jednoznačně zneužívají svého postavení na trhu a měly by být rozděleny na menší části: YouTube od Google, Instagram od Facebooku atp.

Čínská lidová banka již v pilotních transakcích v celkové hodnotě 1,1 miliardy juanů vyzkoušela použití digitálního e-juanu. Pomocí digitální měny, jež má Číně pomoci urychlit přeměnu ekonomiky, byly placeny například běžné účty i vládní služby.

Elon Musk ve svém tradičním e-mailu zaměstnancům Tesly oznámil, že automobilka má reálnou šanci dodat letos půl milionů vozů. CEO jako vždy své svěřence burcoval, aby do maximalizace produkce dali v Q4 úplně všechno. Tak hodně štěstí.

 Světová banka ve své nové analýze globální chudoby odhaduje, že pandemie by mohla do konce příštího roku do chudoby nově uvrhnout až 150 milionů lidí. To by svět v boji proti chudobě vrátilo přibližně o tři roky nazpět.
 
FOTO DNE

ČNB v roce 2022 vydá svou historicky druhou pamětní bankovku. Po Aloisi Rašínovi z loňska bude následovat Karel Engliš. Třetí (a prozatím poslední) pamětní bankovka by se měla emise dočkat v roce 2026, kdy 100 let oslaví Národní banka. Via Twitter 

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
5 minut
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
5 minut
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty