06.10.2020 2 minuty čtení

Cineworld zavírá kina v USA a Británii. To se dotkne cca 45 000 lidí

Britská společnost Cineworld kvůli dopadům šíření nového koronaviru dočasně uzavře všechna svá kina ve Spojených státech a Británii. Firma uvedla, že opatření se dotkne 45 000 zaměstnanců.

Firma od čtvrtka uzavře na 536 kin Regal v USA a 127 kin Cineworld a Picturehouse v Británii. Celkem druhý nejsilnější multiplexový řetězec provozuje 9,5 tisíce pláten v 787 kinech v deseti zemích, včetně Česka [13 kin] a Slovenska [3 kina].

„Nebylo to lehké rozhodnutí. Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, abychom udrželi bezpečné provozování kin na všech našich trzích. […] Jsme obzvláště hrdí na tvrdou práci našich zaměstnanců. Cineworld bude dál pozorně sledovat situaci a bude v patřičnou dobu informovat o budoucích plánech na obnovení aktivit na těchto trzích,“ uvedl ve zprávě Cineworld její generální ředitel Mooky Greidinger.

Akcie podniku krátce po zahájení obchodování na londýnské burze ztrácely více než polovinu své hodnoty, než ztráty zmírnily asi na 35 procent.

Cineworld byl ještě loni v zisku

Cineworld bojuje o přežití kvůli negativním dopadům, které má koronavirová krize na filmový průmysl. Společnost je druhým největším provozovatelem kin na světě a prostřednictvím své divize Cinema City působí i v České republice.

Na plán firmy uzavřít kina v USA a Británii už o víkendu poukazovaly...

Celý článek na: https://www.fintag.cz/2020/10/05/cineworld-zavira-kina-v-usa-a-britanii-to-se-dotkne-cca-45-000-lidi/

 

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.