05.10.2020 6 minut čtení

Covid-19 už i v Bílém domě. Bude ohrožena Trumpova kandidatura?

Zástupci Bílého domu v pátek potvrdili, že 74letý americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania byli pozitivně testováni a aktuálně musí zůstat v karanténě. Bude tak muset na chvíli zastavit své aktivity související s kampaní k...

Zástupci Bílého domu v pátek potvrdili, že 74letý americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania byli pozitivně testováni a aktuálně musí zůstat v karanténě. Bude tak muset na chvíli zastavit své aktivity související s kampaní k prezidentským volbám, které se mají konat již v listopadu. Situace může být o to vážnější, protože #Trump patří do rizikové skupiny a všechno bude záviset na tom, jaký průběh u něj onemocnění nabere.

Podle New York Times v případě, že by se příznaky projevily výrazněji, může mít onemocnění dopad na samotnou Trumpovou kandidaturu. Jak oznámil na sociální síti Twitter prezident, testovaný byl ve čtvrtek v noci a okamžitě začal s karanténou. Nechal se testovat krátce po tom, co se nakazila jedna z jeho nejbližších poradkyň Hope Hicksová. Současný stav může dát výhodu Trumpovu protikandidátovi, demokratovi Joe Bidenovi, který kritizuje Trumpa za to, že jeho opatření v boji proti pandemii jsou pomalá a neúčinná. Současný americký prezident totiž prosazoval znovuotevření jednotlivých ekonomik států v #USA, i když počet případů rostl.

Informace o Trumpově zdravotním stavu zasáhla negativně také aktuální vývoj na kapitálových trzích. Americké akciové futures na asijském trhu po oznámení klesly o více než 1 procento. Hodnota indexu S&P 500 v Asii ztrácela v průběhu časného odpoledne 1,21 procenta. Futures na technologický index Nasdaq klesly o 1,7 procenta a futures na FTSE si odepsaly 1,02 procenta.

Ztrácely také ceny ropy. #Futures na ropu Brent během pátečního poledne obchodovaly o 3 procenta níž na hodnotě 39,6 USD za barel, zatímco americké futures na ropu WTI klesly o 3 procenta na 37,5 USD za barel. Ceny ropy přitom strádaly již ve čtvrtek, protože rostoucí čísla pandemie koronaviru ve světě můžou mít negativní dopad na poptávku po komoditě.

Australský #index S&P/ASX 200 klesl o 0,98 procenta, protože pokles cen ropy a mědi ovlivnil sektor zdrojů země. Nejširší index asijsko-tichomořských akcií společnosti MSCI mimo Japonska klesl o 0,27 procenta. Japonský index Nikkei 225 vymazal zisky a klesl o 0,69 procenta v důsledku obnovy obchodování na tokijské burze po vůbec nejhorším výpadku třetího největšího akciového trhu na světě.

Naopak americký dolar rostl, a to hlavně vůči britské libře, australskému a novozélandskému dolaru v důsledku averze vůči vzniknutému riziku.

Aktuálně můžeme očekávat pokles i po otevření pátečního obchodování na americkém trhu.

@OliviaLacenova, Topforex 

Nezávislý investiční výzkum: Jakékoliv informace, které by se mohly chápat jako investiční výzkum, nebyly připravené v souladu s právními požadavky určenými na podporu nezávislosti investičního výzkumu. Dále nepodléhají žádnému zákazu obchodování před rozšiřováním investičního výzkumu.
Žádné prohlášení/záruky: Žádná z informací obsažených v tomto dokumentu není určena k tomu, aby představovala jakoukoli nabídku (nebo vyžádání nabídky) na koupi nebo prodeji jakékoli měny, produktu nebo finančního nástroje, k uskutečnění jakékoliv investice nebo na účast v jakékoli konkrétní obchodní strategii. Tyto informace se vyrábějí pouze pro marketingové a/nebo informační účely s přidanou hodnotou a žádný člen skupiny Goldenburg neposkytuje žádná prohlášení ani záruky a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost zde poskytnutých informací. Při poskytování těchto informací ani poskytovatel obsahu ani žádný člen skupiny Goldenburg nezohlednil investiční cíle, zvláštní investiční cíle, finanční situaci a specifické potřeby a požadavky žádného příjemce a nic z toho není určeno jako doporučení pro žádného příjemce investovat nebo odprodat určitým způsobem. Žádný člen skupiny Goldenburg nepřebírá žádnou odpovědnost za příjemce, který utrpěl ztrátu z obchodování v souladu s vnímaným doporučením.
Varování před rizikem: Všechny investice představují rizika a mohou vést k ziskům i ztrátám. Zejména investice do produktů s pákovým efektem, jako například devizy, deriváty a komodity, mohou být velmi spekulativní a zisky a ztráty mohou prudce a rychle kolísat. Spekulativní obchodování není vhodné pro všechny investory a všichni příjemci by měli pečlivě zvážit svou finanční situaci a poradit se s finančním poradcem (poradci), aby porozuměli souvisejícím rizikům a zajistily vhodnost jejich situace před uskutečněním jakékoliv investice, odprodeje nebo vstupu do jakékoli transakce. Jakákoliv zmínka o jakýchkoli rizicích nemusí být a neměla by se považovat za komplexní zveřejnění nebo popis těchto rizik. Jakékoliv vyjádření názoru je pro autora osobní a nemusí nutně odrážet názor kteréhokoli člena skupiny Goldenburg a všechny vyjádření názoru se mohou změnit bez předchozího upozornění (ani před, ani následně).
Minulá výkonnost není indikace: Tato webová stránka může odkazovat na předchozí výsledky. Výkonnost v minulosti není spolehlivým ukazatelem výkonnosti v budoucnu. Údaje o předchozí výkonnosti zobrazené na této webové stránce se nemusí v budoucnu nevyhnutelně opakovat. Nepředkládá žádné prohlášení, že jakákoliv investice bude nebo nebude schopna dosáhnout zisky nebo ztráty podobné těm, které se dosáhly v minulosti, nebo že se zabrání významným ztrátám.
Výhledy dopředu: Tam, kde se na této webové stránce nacházejí prohlášení, která nejsou historickými fakty, taková prohlášení by mohly být údaje získané v důsledku simulované výkonnosti v minulosti nebo budoucích výsledků na základě současných očekávání, odhadů, prognóz, názorů a přesvědčení členů skupiny Goldenburg. Taková prohlášení zahrnují známá a neznámá rizika, nejistoty a jiné faktory a nesmí se na ně klást nepřiměřená důvěra. Kromě toho může tato webová stránka obsahovat "výhledová prohlášení". Skutečné události nebo výsledky nebo skutečné výsledky se mohou podstatně lišit od skutečností nebo výsledků uvedených v takových výhledových prohlášeních. Žádné ze stanovisek, které by mohly být odvozeny z obsahu této webové stránky, není určeno k spoléhání se jako na radu nebo doporučení jakéhokoli opatření. Jsou určeny pouze jako artikulace osobních úvah a spekulací fakticky.

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.