02.10.2020 3 minuty čtení

Akcie České zbrojovky jsou dnes poprvé obchodovány na burze

Akcie České zbrojovky byly dnes poprvé obchodovány na BCPP. Na začátku obchodování cena akcií CZG vzrostla z upisovací ceny 290 korun na 304 korun. Před koncem obchodování se cena vrátila k upisovací hodnotě 290 korun.

Akcie České zbrojovky se na burze obchodují pod zkratkou CZG. Česká zbrojovka Group SE [CZG] již získala ve veřejné nabídce svých akcií 812 milionů korun. Nad rámec primární nabídky poskytl majoritní akcionář CZG [Česká zbrojovka Partners SE] opci [navýšení] umožňující prodej dalších 280 000 akcií v hodnotě až do výše 81,2 milionů korun.

„Dnešní začátek obchodování našich akcií na hlavním trhu pražské burzy představuje zásadní milník v historii naší firmy. Zájem, jaký akcie společnosti vyvolaly mezi českými institucionálními i drobnými investory, včetně mnoha zaměstnanců CZG, nás nesmírně potěšil,“ uvedl prezident a předseda představenstva CZG Lubomír Kovařík.  

https://www.fintag.cz/2020/09/25/ceny-nasich-akcii-porostou-rika-sef-ceska-zbrojovka-group/

Podle něj se veřejné nabídky zúčastnila zhruba třetina zaměstnanců podniků v České republice. V loňském roce CZG oznámila svůj záměr investovat do posílení své přítomnosti na trhu ve Spojených státech. A to rozšířením svých výrobních a distribučních kapacit prostřednictvím nového závodu ve městě Little Rock. Tedy hlavním a největším městě amerického státu Arkansas.

Akcie České zbrojovky: Veřejná nabídka 
 

K začátku obchodování akcií CZG na pražské burze se vyjádřil i její generální ředitel Petr Koblic: „V době, kdy politická korektnost zasahuje i do světa investování, byla emise CZG smělým počinem. Jsem přesvědčen, že všichni investoři, kteří si akcie jedné z nejlepších evropských strojírenských firem koupili, budou se svou investicí spokojeni.”

Cena akcií CZG ve veřejné nabídce byla stanovena na 290 korun za akcii. To odpovídá tržní kapitalizaci společnosti ve výši 9,5 miliardy korun. Nabídku tvořilo 2 800 000 nově vydaných akcií společnosti. Ty představují přibližně 8,6 procent celkového počtu akcií společnosti po dokončení nabídky a zapsání zvýšení základního kapitálu. V průběhu úpisu akcií se současný majoritní akcionář [Česká zbrojovka Partners SE] rozhodl nabídky aktuálně nezúčastnit a nadále se naplno věnovat své vlastnické roli.

Jak již bylo řečeno, k pokrytí případného navýšení nabídky se Česká zbrojovka Partners SE zavázala poskytnout až 280 000 stávajících akcií. To je množství odpovídající přibližně deseti procentům maximálního celkového počtu akcií v nabídce. Za předpokladu uplatnění opce...

Celý článek na: https://www.fintag.cz/2020/10/02/akcie-ceske-zbrojovky-jsou-dnes-poprve-obchodovany-na-burze/

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.