28.05.2019 2 minuty čtení

Thielovi se libertariánský přístup vyplácí, na blockchainové investici může udělat 6500 %

Zhodnocení 6500 % zní jako nesplnitelná pohádka, ale pokud se nebojíte riskovat, můžete toho dosáhnout. Své o tom ví také známý investor Peter Thiel, který loni vsadil na blockchainovou firmu Block.one.

Pokud se nijak výrazně nepletou dohady/odhady odborníků z Wall Street a serveru Bloomberg, měla by firma Block.one nyní nabízet svým investorům vyplacení z projektu při zhodnocení vkladu o 6567 %. Pokud tedy investor vložil například 100 tisíc dolarů, obdrží výplatu ve výši 6,5 milionu dolarů. Samozřejmě, pokud bude s vyplacením souhlasit.

Zatím není jasné, co k tomu blockchainovou společnost vede, někteří analytici se domnívají, že za tím může být rychle rostoucí cena bitcoinu a v podstatě celého kryptoměnového trhu. Block.one, která stojí za ktyptoměnou EOS, se stala ve Spojených státech známou zejména díky několika kontroverzním ICO (initial coin offering, obdoba IPO), skrze která vybrala až 4 miliardy dolarů. Nyní má podle Bloombergu aktiva v hodnotě 3 miliard dolarů.

Peter Thiel a několik dalších investorů do projektu vstoupili v červenci loňského roku, tedy v době, kdy se právě bitcoin obchodoval za cenu mezi 6 až 8 tisíci dolarů, tedy nijak výrazně méně, než je tomu nyní. Je však možné, že firma předpovídá další výrazný růst ceny. Kolik peněz investoval konkrétně Peter Thiel není známo, při jeho odhadovaném majetku ve výši 2,5 miliardy dolarů je však jisté, že to nebude částka pod jeho rozlišovací schopnosti.

Svůj podíl v projektu Block.one nedávno prodala také firma Galaxy Digital známéno kryptoměnového investora Michaela Novogratze, ta však informovala o zhodnocení ve výši „pouze“ 123 procent, když svůj podíl prodala za 71 milionů dolarů.

Jméno Petera Thiela může znít ve spojení s kryptoměnami na první pohled trochu překvapivě, při bližším pohledu na jeho aktivity je však zcela zřejmé, že se tím nijak nevymyká své strategii. Kromě spoluzaložení firmy PayPal, která je součástí tradičního finančního světa, si Thiel udělal jméno jako první veřejný investor Facebooku či jako zakladatel kontroverzní firmy Palantir, která sbírá data „o všem možném“ a pomáhá při práci úřadům jako CIA či FBI.

Peter Thiel dokazuje, že když se investor nebojí část svého jmění vložit do rizikovějších, zato však disruptivnějších projektů, může se dočkat tučné odměny. Myslete na to příště, až se budete znovu chystat vsadit všechno na tradiční dividendové aristokraty.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.