01.10.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 01.10.2020: Ostudný schodek rozpočtu, nouzový stav a jak na Warengo přidat vlastní článek?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Tuzemští restauratéři bijí na poplach a hlásí devastující ztráty. A to tady ještě ani nemáme nouzový stav a s ním spojná omezení. Stále mě fascinuje, že si nikdo na vysokých místech neuvědomuje, jak funguje gastronomický byznys a jak fatální následky pro něj uzavírání podniků ve 22 hod reálně má (ne, polední menu to vážně nevytrhnou). Bary dejme tomu - po půlnoci. Ale zrovna restaurace není místo, kde stojíte a mačkáte se vedle ostatních lidí. Nechápu. Úspěšný den vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Když nevidíte, kolik lidí, firem a zemí se neustále adaptuje a vyvíjí, je snadné být ohledně budoucnosti pesimista.

BURZA SVĚT

 S&P 500 +0.83 % (3,363.00)

 Nasdaq +0.74 % (11167.51)

 PX +0.70 % (868.33) 

---

 Ropa +1.50 % (39.88 USD) 

 Zlato -0.58 % (1,892.10 USD) 

 Stříbro -4.38 % (23.38 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Platon Finance, Investiční web a FinTag.cz.

Duke Energy (DUK) +7.46 % (88.56 USD)
Americký energetický gigant Duke Energy včera oznámil, že jej oslovila konkurenční NextEra Energy s nabídkou možné akvizice.

Micron Technology (MU) -7.39 % (46.96 USD)
Micron včera oznámil, že se mu stále nepodařilo získat potřebnou licenci, bez níž nadále nemůže dodávat žádné další paměťové čipy čínské Huawei.

GRAF DNE

Tak takhle nějak pro představu nyní vypadá 100 největších společností na světě:

SLOVA DNE

„S tím, co jsem viděl, jsem spokojen.“

Boeing má za sebou velký den. Předseda americké Federální letecké správy a bývalý armádní i komerční pilot Steve Dickson včera úspěšně absolvoval testovací let s Boeingem 737 MAX. Byť definitivního soudu se zatím Dickson zdržel, na tiskové konferenci po letu připustil, že letoun na něj udělal pozitivní dojem.

ČÍSLO DNE

320 000 000 000 Kč

Ministerstvo financí zveřejnilo svůj návrh schodku státního rozpočtu pro příští rok. I když v něm není započítáno případné zrušení superhrubé mzdy, zastavila se ručička na tučných 320 miliardách Kč. To vypadá, že důchodci dostanou pětilitr i na příští Vánoce.
 
BLESKOVĚ

▶ Od pondělí 5. října začne na území ČR platit letos již podruhé nouzový stav. Rozhodla o tom na své včerejší mimořádné schůzi vláda. Úderem pondělní půlnoci rovněž vstoupí v platnost nová krizová opatření, jež omezují volný pohyb a pořádání hromadných akcí.

 Tajnůstkářská společnost Palantir má za sebou očekávané IPO. Její akcie během včerejšího burzovního debutu posílily o 48 % a určily tak tržní valuaci společnosti na 23 miliardách dolarů.

Britská ekonomika v letošním Q2 zažila rekordní propad o 19,8 %, což je nejvyšší cifra od roku 1955, kdy začaly být kvartální výsledky hospodářství oficiálně měřeny.

Čínská průmyslová aktivita (PMI) v září vyskočila na 51,5 bodu a potvrdila tak, že je i nadále na dobré cestě k ekonomickému zotavení z pandemie.

Facebook dál proplétá Instagram, Messenger a WhatsApp. Nově začíná testovat možnost vzájemného psaní zpráv a videohovorů mezi uživateli Instagramu a Messengeru. Každá ze tří aplikací má aktuálně 1 miliardu měsíčních aktivních uživatelů.
 
FOTO DNE

Jak dnes na Warengo přidat nový článek? Je to snadné, hned pod sekcí Editors' Picks na začátku seznamu článků od vámi sledovaných uživatelů stačí kliknout na "Přidat článek", načež se dostanete přímo do editoru.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty