30.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 30.09.2020: Paušální daň bude, Čína nám utíká a Warengo slaví úspěšný měsíc!

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Warengo jde dnes do finále naprosto výjimečného měsíce ve své historii. Zatímco v 1. newsletteru tohoto měsíce jste úplně dole našli u registrovaných uživatelů číslo 13 310, nyní je tam 17 174. Zásadní zjednodušení webu a intenzivní důraz na maximální kvalitu i kvantitu obsahu začíná nést ovoce. A my už se nemůžeme dočkat toho, co všechno přinese říjen! Úspěšné zakončení září vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Budování bohatství je maraton, nikoliv sprint. Zvolte správnou disciplínu!
 

BURZA SVĚT

S&P 500 -0.48 % (3,335.47)

Nasdaq -0.29 % (11085.25)

PX -0.19 % (862.28) 

---

Ropa -3.94 % (39.00 USD) 

Zlato +1.08 % (1,902.70 USD) 

Stříbro +3.27 % (24.38 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Platon Finance, Investiční web a FinTag.cz.

Beyond Meat (BYND) +9.49 % (165.66 USD)
Falešné maso expanduje. Beyond Meat oznámil, že rozšiřuje své partnerství s Walmartem a začne své produkty nově nabízet ve 2400 dalších prodejnách.

Nikola (NKLA) -7.36 % (17.88 USD)
Bublina jménem Nikola se nadále rozplývá. Akcie již klesly 50 % pod červnovou IPO cenu, jež první obchodní den dosáhla až na 37 $. GM by od tohohle mělo dát ruce pryč.

GRAF DNE

Největší experiment v historii monetární politiky pokračuje. Kdy nastane moment, v němž důvěra v centrální banky zkolabuje, protože už jednoduše řečeno natiskly příliš mnoho peněz? Rozvaha SNB dnes tvoří 150 % švýcarského HDP, v případě japonské centrální banky je to téměř 140 %. Ufff!

SLOVA DNE

„Čína jede všechno jako předtím. Je to trošku nezodpovědnost nás tady v Evropě, Americe a všude po světě. Tím, jak se tady se vším pereme, dáváme Číně tak rok a půl náskok.“

Josef Průša, zakladatel výrobce 3D tiskáren Prusa Research, varuje, že zatímco Amerika a Evropa letos výrazně zpomalila, dává to Číně, kde vše běží jako před pandemií, šanci Západ v řadě věcí minimálně dohnat. V branži 3D tiskáren citoval zejména vývoj.

ČÍSLO DNE

5469 Kč

Sněmovna včera schválila návrh na zavedení paušální daně pro OSVČ. Ta by se měla začít platit od 1.1.2021 a týkat se bude podnikatelů s ročními příjmy do 800 000 Kč. Na příští rok bude paušální daň vycházet na 5469 Kč měsíčně.
 
BLESKOVĚ

▶ Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že v rámci nových opatření, mezi něž spadá i obnovení nouzového stavu, bude patřit mimo jiné omezení vnitřních akcí na 10 osob a venkovních na 20. Ale aby to bylo přehledné a jasné, bude hromada výjimek.

 Americká banka JPMorgan se přiznala k manipulaci trhů s cennými kovy a státními dluhopisy. Zároveň zaplatí pokutu 920 milionů dolarů. Kolikrát víc asi na těch manipulacích vydělala... taková klasická bankovní daň, tam hlavy nepadají. (:

▶ Dle webu MacRumors.com se Apple chystá rozšířit jazykovou podporu své virtuální asistentky Siri do Polska, České republiky, Řecka, Vietnamu, Indonésie a dalších zemí. "Hey Siri" asi zůstane, jenom to nově bude "Hej, Siri".

▶ Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval místopředsedkyni EK Věru Jourovou k odstoupení z funkce. Reagoval tak na její údajná "hanlivá veřejná prohlášení". Jourová o Maďarsku řekla, že jde o "nemocnou demokracii" s cenzurovanými médii.

▶ Která sociální síť si letos podle vás letos vede na burze nejlépe? Špatně, správná odpověď je Pinterest. Ten už letos poskočil o 125 % a s přehledem tak za sebou nechává Facebook, Twitter či Snapchat. A analytikům se společnost stále zamlouvá.
 
FOTO DNE

Když jsme si na začátku září říkali, že by bylo skvělé, kdybychom do konce roku na Warengo dosáhli 20 000 registrovaných uživatelů, tak úplně jsme nepočítali s tím, že půlku cesty zvládneme už za září. Inu, budeme si letošní cílovou laťku asi muset posunout. 😉

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.