29.09.2020 3 minuty čtení

Obchodní platforma eToro útočí na fotbalový trh. Uzavřela 12 partnerství s kluby v Německu a Velké Británii

Obchodní platformu eToro již používá 14 milionů uživatelů. Není se co divit, platforma se neustále objevuje na očích nejednomu ze sportovních fanoušků. Platforma přitom umožňuje svým uživatelům investování poměrně zajímavou cestou.

Nedávno mě při sledování cyklistiky na Eurosportu zaujala reklama obchodní platformy eToro. V rámci marketingové strategie se společnost očividně rozhodla cílit na sportovní fanoušky. Podíval jsem se na její marketingové aktivity blíže a zjistil jsem, že Eurosport nebyl pouze výjimkou. EToro se totiž doslova rozhodlo zaútočit na fotbalový trh, když uzavřelo nové sponzorské smlouvy s 12 Fotbalovými kluby v nejprestižnějších soutěžích Evropy.

Globální investiční platforma se tak pomalu stává jedním z největších fotbalových sponzorů v celé Evropě, když momentálně rozšiřuje počet partnerství s fotbalovými kluby z anglické Premier League i německé nejvyšší fotbalové soutěže. Kromě rozšíření dosavadních partnerství s Crystal Palace, Evertonem, Leicester City a Southamptonen do svého portfolia přidává West Bromwich Albion a Burnley v rámci Anglie.

V německé Bundeslize pak investiční platforma oznámila nová partnerství s FC Augsburg, 1. FC Kolín nad Rýnem, Hamburger SV (2. Bundesliga), Union Berlín a Vfl Wolfsburg a rozšířila své partnerství s Eintracht Frankfurt.

Nové dohody doplňují stávající sponzorství eToro v rámci celé fotbalové Evropy včetně dánského šampiona FC Midtjylland nebo nedávno podepsané smlouvy s francouzským AS Monako.

Dylan Holman, senior manažer globálního sponzoringu eToro k novým sponzorstvím uvedl: „Jako přední investiční platforma s více než 14 miliony uživatelů věříme, že je sponzorství velmi mocným nástrojem, který pomáhá budovat a posilovat eToro jako značku světové třídy. Budeme spolupracovat s kluby, abychom lidem zpřístupnily finanční trhy více než kdy jindy a prostřednictvím našich partnerství pomůžeme fanouškům fotbalu přiblížit akcie a vzdělávat je v oblasti investování.“

Nové sponzorské smlouvy zajišťují eToro globální působnost prostřednictvím široké škály marketingových spoluprací včetně LED světelných poutačů na fotbalových stadionech, VIP vstupenek či digitálních právech na utkání. Jsem sám zvědavý kdy první vlaštovka přilítne i do České republiky. Je však otázkou, zda je kvalita české fotbalové ligy dostatečná proto, aby přitáhla sponzora globálního charakteru.

Platforma eToro samozřejmě není bezchybná, umožňuje však lidem investovat do široké škály aktiv od akcií a komodit až po kryptoměny, jako je Bitcoin. Platforma vám umožňuje nejen si vybrat do čeho investujete, ale také to, jak investujete. Za velmi silnou stránku platformy osobně považuji možnost kopírování jiných investorů nebo investování do celých složených portfolií, ať už se jedná o technologické akcie, kryptoměny nebo komodity. 

Kromě toho platforma umožňuje nákup akcií a ETF bez poplatku, ačkoliv za tuto možnost zaplatíte o něco vyšším spreadem. Hledáte-li však vhodnou investiční platformu pro vaše aktivity může právě eToro být jednou z variant, o které lze uvažovat.

#akcie #komodity #kryptomeny #investovani #etoro #platformy #investicniplatformy #sponzorstvi #fotbal

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.