25.09.2020 3 minuty čtení

Čína má nového nejbohatšího muže! Neuvěříte, na čem vydělal své pohádkové jmění

Po dlouhá léta platilo, že miliardářem číslo jedna v Číně je Jack Ma, známý technologický podnikatel a zakladatel globálního e-commerce gigantu Alibaba. Jenže to už neplatí.

Turbulentní rok 2020 sice mnoha lidem a podnikatelům poškodil nebo dokonce zničil byznys, stále však existuje mnoho těch, pro které je všechno to divoké dění kolem nás doslova darem z nebes. A nejinak je tomu v Číně, jejíž virus dnes ohrožuje téměř celý svět. I tam, v ráji teroru a komunistů, se najdou poražení a výherci.

Komu současná situace hraje do karet, to jsou technologické firmy. Jejich bezprecedentní růst můžeme dnes a denně sledovat nejenom na Wall Street, ale na burzách ve všech vyspělých zemích. A když vidíme, jak závratně díky tomu roste bohatství lidí jako Bezos, Musk či Zuckerberg, mohli bychom se domnívat, že v Číně tomu bude podobně, že Jack Ma či Pony Ma, zakladatel Tencentu, budou absolutními králi.

Jenže, jeden podnikatel je převyšuje.

A není z technologického sektoru!

Voda nad zlato!

Chlapík jménem Zhong Shanshan se dnes pyšní jměním v hodnotě 56,6 miliardy dolarů a podle Bloombergu je nejbohatším mužem Číny a 18. nejbohatším člověkem světa. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Není divu, pokud nesledujete potravinářský průmysl. 

Pan Shanshan je totiž zakladatelem a majitelem firmy Nongfu Spring, v Číně velmi populárního výrobce balené vody. Ano, vody! No a tato pro nás Evropany neznámá firma má za sebou převelice úspěšný vstup na burzu, což jmění Zhonga Shanshana vystřelilo k nebesům. 

"Čekali byste přirozeně, že nejbohatším člověkem Číny bude někdo z technologického sektoru," říká Rupert Hoogewerf, odborník na Čínu a šéf výzkumné agentury Hurun Report. "Zhong Shanshan je však unikát, dostal přezdívku ´Osamělý vlk´, protože nemá moc byznysových přátel, proto ani není tolik vidět. Je však velmi úspěšný, protože jako jeden z opravdu mála lidí dokázal vybudovat hned dvě firmy, jejichž hodnota převyšuje 10 miliard dolarů," doplňuje Hoogewerf.

Ano, čtete správně, pětašedesátiletý miliardář dokázal vybudovat hned dvě obří firmy. Vedle výrobce balené vody má totiž také biotechnologickou firmu Beijing Wantai Biological, která na burzu vstoupila už dříve tento rok a znamenala pro Shanshana první výrazný růst majetku. 

Jen považte, rodák z města Chang-čou, má dnes majetek v hodnotě 56,6 miliardy dolarů, přičemž jen za letošní rok přidal...teď se podržte...49,7 miliardy dolarů!

Holt, někomu rok 2020 prostě a jednoduše přeje...

#cina #miliardari #bohatstvi #majetek #jackma #ponyma #bloomberg

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
2 minuty
3 minuty
6 minut
3 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
2 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
2 minuty
3 minuty
6 minut
3 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
2 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty