24.09.2020 2 minuty čtení

K finanční gramotnosti dětí v USA nabádají i příslušné úřady

Americká Federální korporace pro pojištění vkladů [FDIC] jako nezávislá agentura Kongresu USA má za úkol udržování stability a důvěry ve finanční systém. A i proto nabádá širokou veřejnost k prohlubování finanční gramotnosti [nejen] u dětí.

Politika FDIC ve vztahu k finančnímu vzdělávání veřejnosti je přímočará: „Když vaše dítě uvidí, že pracujete, abyste zaopatřili rodinu, zřejmě budou pracovat i ony.“

Agentura ve svých materiálech dále uvádí, že správa peněz není snadná. Včasná finanční výchova dětí podle ní vede k nižšímu zadlužení domácností, vyšším úsporám a lepšímu kreditnímu skóre u bank. Finanční vzdělávání dětí je v pozdějším věku také pozitivně spojuje s podnikáním a investováním.

„Rodiče mají primární vliv na budoucí finanční blahobyt dítěte. Mají mnoho příležitostí s dětmi o financích komunikovat, jít správným příkladem a zapojovat děti do finančních dovedností,“ uvádí FDIC.

Ve své vzdělávací misi začíná od toho vůbec nejzákladnějšího. Totiž, pokud dítě vidí, že jeho rodiče pracují, aby zaopatřili svoji rodinu, nejspíš bude v dospělosti také pracovat. Dítě podle agentury minimálně pochopí vztah mezi prací a penězi.

Pár praktických rad k finanční gramotnosti v USA

„S dítětem si přirozeně promluvte o své práci a o tom, jak vaše výdělky ovlivňují vaše nákupy. Jak ovlivňují to, kde žijete, ale i o tom, jaké pracovní příležitosti se vám v místě vašeho bydliště nabízejí,“ uvádí agentura.

Podle ní dalším skvělým způsobem, jak děti něco naučit o penězích, je zahrnout je do placení účtů nebo do diskuse o velkých nákupech. Hlavní myšlenkou je děti naučit důležitosti rozpočtů při rozhodování o financích.

„Když se vaše dítě bude aktivně účastnit například nákupu potravin, uvidí, jak rozpočet souvisí s nakupováním,“ doporučuje agentura.

Celý článek na: https://www.fintag.cz/2020/09/24/k-financni-gramotnosti-deti-v-usa-nabadaji-i-prislusne-urady/

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.