24.09.2020 2 minuty čtení

Tokeny: Jak vybrat a investovat do těch správných?

Na trhu s kryptoměnami je nyní více než 7 000 tokenů a kryptoměn a jejich počet stále roste. Ale víte, do kterých z nich investovat, abyste nepřišli o peníze?

Pojďme se podívat, jak se rozhodnout, do kterého tokenu investovat a jak poznat tokeny, které nejsou podvod (scam).

White paper je základ

White paper každého projektu je velmi důležitý a vyžaduje velkou pozornost. Protože musí obsahovat všechny informace o tokenu - pozadí, cíl, strategii atd., mohl by potenciálně odhalit mnoho nedostatků a naznačit, že investice do tohoto tokenu není dobrý nápad.

Existují také tokeny, které white paper nemají vůbec. V tomto případě je to pro vás varovný signál a měli byste se tomuto tokenu vyhnout. Je však třeba dodat, že bohužel i podvod může mít velmi přesvědčivý white paper, takže co dělat dál?

Kdo stojí za projektem?

Tým, který vytvořil token, je další důležitou součástí vašeho výzkumu. Pokud některý z nich již má historii v jiných projektech, které nebyly podvodné, existuje velká šance, že se ani v tomto případě nejedná o podvod. 

Je užitečné mít představu o tom, kdo je do projektu zapojen, to zahrnuje i lidi, kteří token podporují. Pokud token podporuje osoba nebo skupina osob, které nepoužívají svá skutečná jména nebo jsou anonymní, je to varovný signál (Bitcoin je pochopitelně výjimka).

Myšlenka a transparentnost

Přečtení white paperu a prozkoumání zakladatelů projektu stále není vyhráno.

Tokeny by měly mít jedinečnou myšlenku a zaměřit se na jasný problém, na který by měly poskytnout řešení. Pokud nenabízí odpověď na tuto otázku, je to pravděpodobně podvod nebo vývojáři neví, co dělají.

Zároveň by vývojáři projektu měli poskytovat všechny informace k projektu a být transparentní.

Závěr

Nikde nedokáže prozkoumat každý projekt do detailu. Ačkoliv kryptosvět ukázal, že zvládá podvody velmi dobře a může poskytnout odolná řešení, bezpečnost je stále problémem číslo 1.

Zdroj: cointelegraph.com

#tokeny #kryptomeny #investice #investovani #kryptomena

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.