24.05.2019 3 minuty čtení

Vegetariánský hamburger? Zatím se nemáme o čem bavit, říká McDonald´s

Uměle vytvořené maso na rostlinné bázi se v posledních měsících stalo obrovským hitem a firmy jako Impossible Foods či Beyond Meet berou trhy útokem. Volání zákazníků už vyslyšely také některé fastfoodové řetězce, jen ten největší zatím odolává a před světem tají informaci o tom, kdy by mohl s podobnou nabídkou přijít.

„Vím velmi dobře, že naše týmy se o této možnosti baví a řeší, jakým způsobem by se to dalo zahrnout do naší nabídky, takže časem něco určitě přijde, ale zatím k tomu opravdu nemáme co říct,“ řekl CEO firmy Steve Easterbrook v dubnu při oznamování čtvrtletních výsledků akcionářům.

Na McDonald´s už totiž začínají tlačit nejen zákazníci, kteří si chtějí pochutnat na tradičním hamburgeru, ale zároveň neničit planetu, ale také investoři, kteří cítí, že se objevil trend, který by fastfoodovému řetězci neměl uniknout.

Jako první začal kvalitní bezmasý burger testovat řetězec Burger King, který v několika amerických pobočkách nabízí Impossible Whopper, což je tradiční produkt této slavné značky, jen místo klasického hovězího v ní zákazníci najdou „maso“ vytvořené v laboratořích Impossible Foods. Chuť je prý s tím skutečným naprosto identická a ani výživové hodnoty příliš nezaostávají.

S firmou Beyond Meat, která dokonce nedávno vstoupila na burzu, už také začalo několik restaurací a řetězců spolupracovat, zmínit můžeme například v Česku známé TGI Fridays.

Investoři si proto hodně slibovali od výročního setkání akcionářů, které se konalo tento týden. Oznámí McDonald´s nový burger bez masa? To byla asi nejčastější otázka natěšených burziánů. Jenže nakonec se žádných konkrétních informací nedočkali.

„Chápeme důležitost tohoto tématu. Ale potřebujeme dojít k jasnému závěru, že se jedná o něco, po čem je dostatečná poptávka a co by v celkovém kontextu naší nabídky dávalo smysl,“ sdělila akcionářům ředitelka globálního marketingu Silvia Lagnado.

Zákazníci i akcionáři McDonald´s si tak budou muset ještě nějakou dobu počkat, než jim jejich přání vyplní.

Aby nedošlo k omylu – McDonald´s už v některých svých pobočkách, například v severských zemích, Německu či Belgii, nabízí veganský burger McVegan, ale tam se jedná o sójovou náhražku, která jak známo nevykazuje ty nejkvalitnější výživové hodnoty. Navíc se jedná pouze o vybrané země, přičemž zákazníci McDonald´s by kvalitní veganský burger rádi nalezli na pobočkách po celém světě.

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.