Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 21 252.

Zaregistrovat se

22.09.2020 9 minut čtení

Tento pár dřív nedokázal ušetřit prakticky nic. Dnes díky FIRE šetří až 70 % příjmů a za 7 let chce do penze

Kompletně změnit svou mentalitu a přístup k životnímu stylu může být slušně děsivé. Tahle dvojice je ale důkazem toho, že když se to podaří, může tam na druhé straně čekat doslova jiný svět a především mnohem růžovější budoucnost.

Scott Rieckens a jeho žena Taylor si žili zatraceně dobrým životem - pro některé možná dokonce tím vysněným: Bydleli v pronajatém domě naproti zátoky v San Diegu, tvrdě pracovali, pravidelně navštěvovali všechny nejlepší restaurace ve městě, platili si členství ve zdejším lodním klubu a víkend pro ně nebyl víkend bez luxusních výletů.

Po narození jejich dcery v roce 2015 si navíc zaneprázdnění rodiče najali chůvu, která je vyšla na 2500 $ měsíčně. Je tedy na první pohled patrné, že tento pár by se jen těžko nazval spořivým či vyznávajícím…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • V podobných článcích se pokaždé chytám za hlavu když vidím, že někdo šetří na jídle. Samo sebou, nebudu si kupova kaviár, ale šetřit na jídle není nejlepší nápad, protože ať chceme nebo ne jsem to co jíme. K čemu mi bude důchod, když budu mít curkovku, žaludeční vředy nebo rakovinu tlustého střeva. Kvalitní strava je podle mě základ a šetření na stravě je kontraproduktuvní.

  0
  • V americkém prostředí je to naopak zcela pochopitelné. Pokud si odpustí oběd nebo večeři v restauraci a místo toho nakoupí suroviny a připraví jídlo doma, tak v US prostředí tím skutečně ušetří mnoho peněz a přitom kvalita nijak zásadně nebude ovlivněna, naopak člověk získá plnou kontrolu nad tím, kde a jaké suroviny nakupuje. 

   1
  • 0
 • Neškodilo by si to po sobě přečíst.. 

  1
  • To rozhodně ne, takže jsem to právě udělal a opravil. Díky! 😉

   1
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
8 minut
9 minut
3 minuty
8 minut
5 minut
6 minut
6 minut