22.09.2020 2 minuty čtení

Mall Pay získal licenci poskytovatele platebních služeb

Fintech Mall Pay skupiny Mall Group a banky ČSOB získal od České národní banky [ČNB] licenci poskytovatele platebních služeb malého rozsahu. Ta mu umožní prémiové účty, které budou navázané na samostatnou platební kartu Mall Pay.

Mall Pay je fintech, vlastněný rovným dílem Mall Group a bankou ČSOB. V Česku je jedním z předních poskytovatelů takzvaných BNPL plateb [buy now – pay later].

„Stáváme se jedním z mála e-commerce hráčů, operujících s vlastní licencí. Hodláme toho využít a vybudovat v našem regionu silný platební nástroj. Nástroj, který poskytne maximální pohodlí pro zákazníky i zajistí maximální přínos pro zapojené e-shopy a online služby,“ uvedl obchodní ředitel Mall Group Jakub Střeštík.

https://www.fintag.cz/2019/11/08/platby-mobilem-a-hodinkami-rostou-ceka-se-uz-jen-na-prsten/

Upřesnil, že podíl odložených plateb má v Česku šanci na exponenciální růst. Podle zástupců Mall Group byl proces udělení licence sám o sobě unikátní. Dle nich totiž existuje málo případů, kdy by o ni zažádal fintech s tak úzkou vazbou na e-commerce.

„Licenční proces je opravdu náročný. […] Nároky jsou rok od roku přísnější a je vidět, že ČNB k udělování licence přistupuje velmi odpovědně a je důsledná v posuzování, koho na tuzemský finanční trh pustí,“ uvedl finanční ředitel a risk manažer Mall Pay Richard Kotrlík.

Podle něj jsou právě platební metody jeden z mála segmentů, ve kterém české e-shopy dlouhodobě zaostávají za světem. A i proto je v Česku stále nejoblíbenější nákup na dobírku. Naopak takzvané BNPL platební metody – buy now, pay later – přitom patří v evropském regionu k těm nejrychleji rostoucím.

Celý článek: https://www.fintag.cz/2020/09/21/mall-pay-ziskal-licenci-poskytovatele-platebnich-sluzeb-od-cnb/

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.