22.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 22.09.2020: Koncern žárlí na Škodu, Microsoft expanduje do herního průmyslu a zahanbené banky

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Tak co říkáte na včerejší premiérův projev? Líbilo? Nelíbilo? Takové nemastné, neslané nemyslíte? Troška popelu na hlavu za letní nohy na stole, trocha brblání na mladé, Mára tam omylem nechal v první osobě, že věčně zaneprázdněný premiér měl čas něco "zahlédnout v komentářích na sociálních sítích" a nakonec výzva, abychom se zase semkli, neboli byli poslušní a nedělali kraviny, abychom mu ten průser ještě nezhoršili. Jo a nemusel to celé tak okatě číst a nemuselo to být předtočené. Úspěšný den všem přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Investujte na dlouho, šetřete si na nejbližší období a žijte v přítomnosti! 

BURZA SVĚT
 

 S&P 500 -1.16 % (3,281.06)

 Nasdaq -0.13 % (10778.80)

 Ropa -3.60 % (39.63 USD) 

 Zlato -2.34 % (1,916.10 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte BH Securities, Investiční web a FinTag.cz.

Zoom (ZM) +6.78 % (468.47 USD)
Evropou se opět šíří karantény a nový stimulační balíček se v americkém Kongresu zřejmě zdrží. Druhá vlna pandemie by mohla Zoom učinit opět výrazně používanějším.

Nikola (NKLA) -19.33 % (27.58 USD)
Vycházející hvězda EV včera dostala tvrdou ránu, když zakladatel a CEO Trevor Milton odstoupil ze své funkce. Na obviněních z klamání investorů zřejmě něco bude.
 

Skupina Pražská burza (34 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Dle dat Fedu vzrostl americký státní dluh letos v Q2 na 304 % HDP, což je víc než v období Velké hospodářské krize. Na obzoru se rýsují trable a ne že ne...

SLOVA DNE

„Jsme úspěšní, máme skvělé nápady a občas i lepší auta než v mateřském koncernu, to pak vede k závisti.“

Nový šéf Škodovky Thomas Schäfer se toho očividně nebojí. Na schůzce s odboráři prohlásil, že mateřský Volkswagen dost možná na některé úspěchy Škody žárlí. Jeho cílem jsou proto klidné vztahy s vedením koncernu, aby měl klid na práci. Kéž by!

ČÍSLO DNE

7 500 000 $

Microsoft se nečekaně odhodlal provést jednu z největších akvizic v historii herního průmyslu. Za 7,5 mld. $ koupí vydavatelství ZeniMax. Získá tak kontrolu nad herními studii Bethesda (série The Elder Scrolls), id Software (Doom!), Arkane Studios (Dishonored), Machine Games (kdo by neznal Wolfenstein) či Tango Gameworks (Evil Within).
 
BLESKOVĚ

Evropské akcie (včetně těch na Pražské burze) za sebou mají pesimistický vstup do nového týdne. Obavy z rychlého šíření COVID-19 starým kontinentem a zavádění karantén poslaly index STOXX 600 dolů o 3,2 %.

 Německý letecký dopravce Lufthansa přistoupí kvůli negativním dopadům pandemie k citelnému snížení své flotily letounů. V plánu je zbavit se do roku 2025 celkem 150 letadel.

▶ Novým ministrem zdravotnictví se dnes stane epidemiolog a vládní zmocněnec Roman Prymula. Držte si klobouky, nouzový stav a karantény jistě brzy přijdou na přetřes. 

Nový Zéland od úterní půlnoci ruší veškerá opatření proti koronaviru. Dle premiérky Jacindy Ardernové jde o reakci na fakt, že v zemi již téměř nepřibývají nově nakažení - za posledních 24 hodin bylo zaznamenáno 0 nových případů.

▶ Akcie největší evropské banky HSBC včera v reakci na skandál okolo praní špinavých peněz velkými bankami propadly o 5,3 % na nejnižší úroveň od roku 1995.
 
FOTO DNE

Nebýt slunečného víkendu, zřejmě bychom překonali 2000! Podzim by mohl být velmi zajímavý... 😉

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty