Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 20 196.

Zaregistrovat se

21.09.2020 8 minut čtení

3 finanční chyby, které by se pro vás po třicítce měly stát absolutním tabu

Finanční rozhodnutí, jež začnete konat po třicítce, budou mít velký dopad na vaši budoucnost. A není dobré se na ně vykašlat, nebo si je nechávat na později. Vaše budoucí já vám za ně ostatně jenom poděkuje.

Snažit se o nějaké smysluplné nastavení strategie osobních financí pro budoucnost a penzi před 30. rokem života může být z mnoha důvodů komplikované. Řada lidí má minimální příjem, neboť ještě studují, další teprve sbírají praxi, jiní střídají práci za prací a teprve hledají tu správnou kariérní cestu, jež by je naplňovala...

Po třicítce ale nastává ideální doba sednout si a začít nad penězi a nakládáním s nimi přemýšlet zodpovědněji a v dlouhodobějším horizontu. Jakmile na dortu sfouknete 30 svíček, bylo by dobré začít se vyhýbat…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +23
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Jsem rád, že se můžu po přečtení pochválit. :) a souhlasím s ostatními, že toto by mělo být opakováno a hlavně nalíváno do mladší generace, která by to měla mít jako mantru.

  3
  • Absolutní souhlas, ono to ve své podstatě není žádná raketová věda, ale když k tomu člověk nemá šanci ani přičichnout, může se z něj snadno stát zombie marketingu a všudypřítomných reklam, takže kudy chodí, tudy platí, aniž by nad tím nějak přemýšlel.

   2
 • Skvělý článek. Děti by ho měly číst už na základce, aby do toho buď vpluly dřív, nebo aby si na to během dospívání nastavily myšlení. Většině z nás (čtenářů Warengo) asi už přijdou jako naprosto základní rady, ale je nesmírně důležité je připomínat. Díky!

  7
  • Díky Davide, divil byste se, kolik lidí o tomhle nemá ani ponětí. Plus to může sloužit jako něco, co se těmto lidem dá i nasdílet.

   1
 • Hezky clanek. Myslim si, ze je zaklad mit stanovene v zivote cile, mit plan, jak jich dosahnou a obecne myslet na budoucnost. Vse ostatni se uz pak prizpusobi tomu cili a jeho dosazeni. Kdo zadny cil nema/nebo ma nekonkretni cile, ten proste nema motivaci a duvod setrit a investovat. 

  7
Doporučené příspěvky
6 minut
3 minuty
6 minut
10 minut
5 minut
6 minut
3 minuty
4 minuty
4 minuty
9 minut
9 minut
3 minuty