20.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 21.09.2020: Stáhněte si eRoušku, index PX opět v mínusu a Playboy chce zpět na burzu

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno! O víkendu byl zahájen politický boj o to, zda bude, nebo nebude znovu vyhlášen stav nouze. Vlastně mě vůbec neštve, že nám počty nakažených opět rostou. Štve mě, že musíme podruhé poslouchat vládní chaos, který svědčí o jediném - nikdo se neobtěžoval s tím připravit jakýkoliv smysluplný plán pro 2. vlnu na základě jarní zkušenosti. Snad nám zase ze dne na den nezavřou vše kromě OBI, psích kadeřníků a prodejců květin... 🤦‍♂️  Úspěšný start do nového týdne přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
V investování jde zpravidla o 3 až 4 hlavní proměnné. Vše ostatní je jen hluk. 

BURZA SVĚT

 S&P 500 -1.12 % (3,319.47)

 Nasdaq -1.07 % (10793.28)

 Ropa +0.02 % (40.98 USD) 

 Zlato +0.37 % (1,957.10 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Petra Plecháče, Investiční web a FinTag.cz.

Snowflake (SNOW) +6.79 % (243.00 USD)
Snowflake po rekordním IPO a logických výprodejích zisků začíná opět zkoušet růst, na středeční maxima chybí asi 40 USD.

Apple (AAPL) -3.17 % (106.84 USD)
Páteční technologický výprodej opět citelně poznamenal Apple. Společnost již od maxim z 1. září po splitu klesla o více než 20 %.
 

Skupina Pražská burza (34 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Česká republika měla v srpnu meziročně 3. největší inflaci v EU. Výš bylo jen Maďarsko a Polsko. Eurozóna jako celek naopak propadla meziročně do deflace o 0,2 %.

SLOVA DNE

„První věc, kterou bych chtěl říct, je, že tyto respirátory nenakoupilo ministerstvo zdravotnictví. Pravděpodobně je kupovali kolegové z ministerstva vnitra. ... Takže já nedokážu říci, zda to tento respirátor splňuje.

Pokud mohu doporučit a propásli jste, rozhodně věnujte hodinku včerejším Otázkám Václava Moravce s ministrem zdravotnictvím Adamem Vojtěchem. Padaly nepříjemné dotazy a řadu odpovědí si vláda a premiér rozhodně za rámeček nedají.

ČÍSLO DNE

22,27 %

Minulý týden byl pro Pražskou burzu nejhorší od letošního července. Index PX celkem ztratil 2,7 %, hodnotou 874 bodů se vrátil na květnovou úroveň a jeho letošní ztráta opět propadla pod 20 %. Největším "tahounem" dolů byly banky, konkrétně Komerční banka.
 
BLESKOVĚ

BBC odhalila uniklé dokumenty, jež mimo jiné ukazují, jak některé z největších bank světa dovolovaly zločincům prát špinavé peníze a přesouvat je po světě tak, aby se například vyhnuli západním sankcím. Kdo se vsadí, že se bankám nic nestane?

 Novou aplikaci eRouška, k jejímuž stažení v rámci chytré karantény vyzývá nejen stát, ale i řada politiků a osobností veřejného života (ne, opravdu vás nešmíruje), do soboty zaznamenala již 240 tisíc stažení.

▶ Americký soud včera zablokoval požadavek vlády Donalda Trumpa, aby Apple a Google odstranily do konce týdne ze svých nabídek aplikací čínský WeChat. V případě TikToku stopl zákaz sám Trump. Obě aplikace jsou tak v USA nadále funkční.

Tesla již v úterý uspořádá svůj hojně očekávaný Battery Day, na němž by dle některých analytiků mohla odhalit přelomový pokrok v oblasti hustoty článků a tedy dojezdu svých vozů. Očekávány jsou i možné slevy baterií, jež by z EV mohly učinit dostupnějšími.

▶ Letošní IPO mánie pokračuje. Po 9 letech od přesunu do soukromých rukou Hugh Hefnera nyní zvažuje návrat na burzu skrz SPAC vydavatel časopisu Playboy.
 
FOTO DNE

Vele-talentovaná architektka Zaha Hadid během svého života navrhla plejádu architektonických skvostů, ale pouze jedinou soukromou stavbu. Je jí dům ve tvaru vesmírné lodě pro ruského miliardáře Vladislava Doronina. Sídlo bylo dokončeno teprve v roce 2018 a majitele vyšlo na 140 milionů dolarů (3,1 mld. Kč).

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty