Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
20.09.2020 3 minuty čtení

TRADECZ | Burzovní výhled 20. 9. 2020: Bavlna, TikTok, Powell (Fed) a vakcína Covid-19

Akciové trhy se červenají již třetí týden v řadě. Vše může zvrátit Jerome Powell (FED), který v týdnu od 21. 9. 2020 veřejně promluví hned několikrát.

Akciové trhy se červenají již třetí týden v řadě. Vše může zvrátit Jerome Powell (FED), který v týdnu od 21. 9. 2020 veřejně promluví hned několikrát.

Novinky na TradeCZ

V posledním týdnu jsem vydal dva nové články:

  • V prvním se věnuji problematice Futures obchodování, Contango, Backwardation, Term Structure a VIX. Prostě všemu, co by měl komoditní a akciový obchodník znát. Odkaz na článek ZDE.
  • Ve druhém článku popisuji nový nástroj (indikátor) pro MetaTrader 5 s názvem Pivot High / Low. Odkaz na recenzi ZDE.

Týdenní videokomentář

Technická analýza, fundamentální analýza a analýza sentimentu

 

Hlavní hybatelé trhů

V pravidelném týdenním videokomentáři jsem se opět věnoval přehledu těch nejzajímavějších zpráv z burzovního světa.

  • TikTok - aplikace čínské společnosti ByteDance rozvířila investorské vody v tomto roce hned několikrát, a zdá se, že téma "TikTok" bude trhy hýbat i nadále. Od různých zdrojů proudí zprávy o zákazu aplikace ve Spojených státech, aby vzápětí Donald Trump prohlásil, že v zásadě není proti působení této aplikace v USA. K TikToku se přidává další čínská aplikace, která by mohla údajně ohrozit data Američanů, a to WeChat. Veškeré tyto dohady ještě více prohlubují vztahovou propast mezi USA a Čínou.
  • Trhy reagují na zprávy kolem vývoje vakcíny proti koronaviru Covid-19 více než na nárůst pozitivně testovaných ve světě. Podle posledních zpráv by vakcína od Moderny měla dosahovat účinnosti kolem 60 % a AstraZeneca pozastavuje testování ve Spojených státech.

FANGMAN, likvidita, zombie společnosti, Snowflake, EU a technologičtí giganti... to rozebírám ve videokomentáři a v článku na TradeCZ.

 

Technická analýza

V předchozím videu jsem podrobně rozebíral kávu, na které jsme sbírali profity ještě v tomto týdnu. Nyní jsem se věnoval blíže bavlně, která obdobně láká obchodníky ke spekulacím na short.

Bavlnu v dnešní době nelze obchodovat pouze pomocí Price Action, ale je nutné zapojit i Techniku COT.

Kromě bavlny jsem dal prostor také ropě WTI, indexu SP500, zemnímu plynu, Bitcoinu, indexu amerického dolaru a hlavním měnovým párům.

Kde najdete rozebrán zbytek, je jasné :) 

 

#tradecz #petrplechac #investovani #akcie #opce #forex #koronavirus #bitcoin #kryptomeny #zpravy #komodity #covid19

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
2 minuty
2 minuty
3 minuty
3 minuty
3 minuty
2 minuty
2 minuty
2 minuty
3 minuty
3 minuty
2 minuty
2 minuty