18.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 18.09.2020: Každý 5. testovaný Čech je COVID pozitivní, rekordní registrace a Bugatti na prodej

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Včerejšek přinesl opět řadu zajímavých informací spojených s covidem u nás. Kromě nové spršky nařízení (od pátku v baru jen do půlnoci, školáci roušky vždy a všude atp.) jsme se z této velmi zajímavé prezentace ředitele ÚZIS dozvěděli, že ve frontě na testování na přítomnost COVID-19 má dnes koronavirus každý pátý (viz. níže). Když nad tím tak člověk přemýšlí, existují nyní pouze dvě řešení: Vyhlásit opět radikální plošnou karanténu jako na jaře, nebo to nedělat a tím pádem se de facto vydat cestou Švédska. Poklidný víkend vám všem přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Pokud to není dlouhodobé, pak to není investování. 

BURZA SVĚT

 S&P 500 -0.84 % (3,357.01)

 Nasdaq -1.27 % (10910.28)

 Ropa +2.19 % (41.04 USD) 

 Zlato -0.81 % (1,954.50 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Platon Finance, Michala Stupavského a BH Securities.

Herman Miller (MLHR) +33.47 % (34.55 USD)
Známý výrobce židlí v letošním fiskálním Q1 sice zaznamenal meziroční pokles prodejů, ale stále výrazně překonal očekávání. Lidé si kupují kvalitní židle i pro home office.

Inovio Pharmaceuticals (INO) -15.39 % (15.67 USD)
Biotech akcie od pondělí do středy vzrostla o 83,7 % v naději, že firma obdrží masivní grant pro svou vakcínu. Včera nadšení mírně ochladlo, konkurence je totiž obrovská.
 

Skupina Pražská burza (33 sledujících)
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Byť prodeje nových aut v EU zaznamenaly zotavení, stále se nacházejí na úrovni nejhorších výsledků z předchozí ekonomické krize. Meziroční propad mezi letošním lednem a srpnem stále dosahuje 32 %.

SLOVA DNE

„Prvním znakem zlepšení bude zmenšení podílu pozitivních záchytů na počet testů.“

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek během včerejšího briefingu zveřejnil interní čísla, jež ukazují, že poměr pozitivních testů na COVID-19 k testům provedeným je mnohem větší, než bylo doposud známo. Celkem má jít o 20,1 %!

ČÍSLO DNE

220 %

V sousedním Německu rapidně roste poptávka po elektromobilech. Prodeje EV v srpnu meziročně stouply o 220 % (u hybridů o 130 %). Tamní vláda od července na EV do 40 000 € nabízí dvojnásobek původní dotace, tedy až 6 000 €. Dočkáme se někdy taky?
 
BLESKOVĚ

▶ V Česku za včerejšek přibylo 1707 nových případů nákazy COVID-19. Počet hospitalizovaných je 413, nemoc si vyžádala 6 obětí, celkem již 488.

 Během minulého týdne požádalo poprvé o podporu v nezaměstnanosti  860 000 Američanů. Jde o další zlepšení oproti minulému týdnu i mírnému nárůstu z půlky srpna.

Amazon kromě masivních online prodejů současné krize využívá k velké expanzi. Mimo skupování levných kancelářských prostor či nabírání stovky tisíc nových zaměstnanců si od května pořídil již 9 nových letounů pro svou nákladní flotilu.

▶ Ve Španělsku vznikne nová největší bankovní společnost. Na společné fúzi se dohodly banky Caixabank a Bankia.

 Koncern Volkswagen má dle britského Car Magazine zájem zbavit se luxusní značky Bugatti, pro níž hledá vhodného kupce.
 
FOTO DNE

Ve středu se na Warengo vůbec poprvé zaregistrovalo přes 300 nových uživatelů za jediný den. A už nyní vám mohu prozradit, že i včera jsme tuto hranici dokázali překonat. Velký úspěch a feedback, že jdeme správnou cestou, díky za to! 🙏

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty