17.09.2020 3 minuty čtení

Které kryptoměny budou v budoucnu úspěšné?

Někdy je potřeba se podívat do budoucnosti. Od vytvoření první kryptoměny, Bitcoinu, se objevilo mnoho dalších kryptoměn, které si našly své místo na Slunci. Mnohé bohužel nepřežijí příštích 10 let.

Pojďme se podívat, které kryptoměny budou mít nejlepší šanci na přežití.

Top kryptoměny

Každý, koho zajímají kryptoměny alespoň okrajově, určitě bude znát Bitcoin, Ethereum a Monero. Tyto 3 kryptoměny jsou tu s námi již nějakou dobu, a je tedy velmi pravděpodobné, že tu budou i nadále.

1. Bitcoin

Pokud jde o Bitcoin, je zcela jasné, že se jedná o nejstarší, největší a nejoblíbenější kryptoměnu, lídra trhu. 

2. Ethereum

Ethereum má téměř neomezený potenciál a jeho blockchain lze použít téměř pro cokoli, na co si vzpomenete. V současnosti se používá jako výchozí bod do čím dál populárnějších DeFi projektů. 

3. Monero

Monero je anonymní kryptoměna, která chrání vaše soukromí. To je bohužel důvod, proč každý, kdo chce kryptoměny regulovat, má Monero v hledáčku mezi prvními. 

4. Polkadot

Osoba, která v roce 2017 vytvořila kryptoměnu Polkadot, také pracovala na blockchainu ETH. Jedná se o velký projekt, který má budoucnost v podobě nabídky škálování, což je třeba problém u Bitcoinu. 

5. Cardano

Další spoluzakladatel společnosti Ethereum přišel s projektem Cardano. Cardano je primárně zaměřeno na ty, kteří nemají přístup k decentralizovaným nebo tradičním financím, a v budoucnu bude nabízet vysoký stupeň decentralizace a škálovatelnosti.

6. BAT

Možná někteří z vás používají prohlížeč Brave, který vám nabízí odměny v podobě BAT (Basic Attention Token). Brave je velmi propracovaný webový prohlížeč, který neprodává vaše data třetím stranám. Za sledování reklam získáte tokeny. Tento systém odměn však můžete vypnout. Prohlížeč Brave má integrovanou blokaci reklam, které sledují váš pohyb na internetu.

7. Theta

A pokud jste někdy o Thetě slyšeli, máte velmi dobrý přehled. Jedná se o decentralizovanou streamovací platformu, která vám umožňuje streamovat rychle a bezpečně. Opět se jedná o kryptoměnu, která má velký potenciál do budoucna, zvlášť s čím dál častějšími zásahy na hlavních streamovacích platformách. 

8. PlatonCoin

PlatonCoin je nyní malý altcoin, ale má velkou vizi, jak přinést kryptoměny lidem, jak budovat komunity od jednotlivých lidí a firem nahoru, a jak získat znovu důvěru ve finančních transakcích. Nedávno byl uveden na prominentní burze, HitBTC a stále se vyvíjí a roste.

Závěr

Toto jsou některé kryptoměny, které mají velkou šanci uspět v budoucnosti a získat své místo. A co vy? Držíte některou z výše zmíněných kryptoměn? 

Zdroje: kurzy.cz, platonfinance.com

#kryptomena, #kryptomeny, #investice, #investovani #bitcoin #ethereum, #cardano #polkadot #bat, #theta #platoncoin #monero

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.