17.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 17.09.2020: Historické IPO Snowflake, roušky i na baru a nulové úrokové sazby na věky věků

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Tak nám začíná maličko přituhovat. Od pátku srandy jako roušky i na baru, omezování hromadných akcí, okolní svět má stále menší chuť nás k sobě pouštět... říkám to už pár týdnů: Využijte posledních letošních teplých dní a vyrazte ven si je užít. V podzimním sychravu už totiž zřejmě všichni budeme moci tak maximálně sedět doma (možná nás pustí na promrzlou zahrádku). Úspěšný den vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
V investování platí, že zachování klidu je zpravidla cennější, než mít potřebné vědomosti. 

BURZA SVĚT
 

 S&P 500 -0.46 % (3,385.49)

 Nasdaq -1.25 % (11050.47)

 Ropa +5.12 % (40.24 USD) 

 Zlato -0.02 % (1,965.90 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte ConseqProfitLevel a FinTag.

General Electric (GE) +10.66 % (6.75 USD)
CEO GE Larry Culp na včerejší investiční konferenci oznámil, že letošní 2. pololetí by mělo pro společnost dopadnout výrazně lépe než to první, zejména z pohledu cash flow.

NextEra Energy (NEE) -5.19 % (280.35 USD)
Pouhý den po oznámení splitu akcií v poměru 4:1 energetická firma NextEra Energy oznámila, že plánuje odprodat podílové jednotky v celkové hodnotě 2 miliard dolarů.
 

Skupina Pražská burza (33 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Další rozevírající se nůžky. Rozdíl mezi nejlepšími a nejhoršími sektory indexu S&P 500 je letos nejvýraznější od roku 2000. Zatímco nejlepší technologie stouply o 27 %, nejhorší energetický sektor ztratil 47 %. 

SLOVA DNE

„Co v podstatě říkáme je, že úrokové sazby zůstanou velice příznivé až do chvíle, kdy bude ekonomika jednoznačně na cestě k zotavení.“

Fed po včerejším zasedání ústy svého guvernéra Powella potvrdil, že má zájem ponechat úrokové sazby blízko nule tak dlouho, dokud se inflaci nepodaří "po nějakou dobu" překonávat stanovenou hranici 2 %. Držte si klobouky, tohle by mohlo chvíli trvat.

ČÍSLO DNE

3 400 000 000 $

Společnost Snowflake překonala i nejnadějnější očekávání analytiků a vybrala během svého IPO 3,4 miliardy dolarů. Jde o historicky nejúspěšnější primární úpis akcií na poli amerických softwarových firem. Akcie poskočily o 104,2 %. Warren bude mít radost.
 
BLESKOVĚ

Vláda omezuje konání vnitřních hromadných akcí: Od pátečního večera se takových akcí smí účastnit pouze lidé, jež mají určené místo k sezení, bez židle vás na ně prý nesmí pustit. Roušky i na baru. Takže se do barů asi začnou prodávat místenky jako do vlaků?

 Nová generace herní konzole Playstation od Sony dorazí 12. listopadu. Playstation 5 bude stát 499 $, neboli u nás pravděpodobně 13 499 Kč. Tedy stejně jako Xbox Series X.

▶ O vstup na český trh projevila zájem tchajwanská investiční společnost Ji fu, jež se zaměřuje na developerské projekty. O ní i další spolupráci s Tchaj-wanem včera jednal předseda Senátu Miloš Vystrčil s premiérem Babišem.

Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že jeho The Boring Company již téměř dokončila první funkční podzemní tunel pro automobily, jež se nachází pod Las Vegas.

 Pokud těch IPO stále nemáte dost: Včera na londýnskou burzu vstoupila společnost THG Holdings, jež získala 1,88 mld. £. Šlo tak o jedno z největších tech IPO v Londýně a historicky největší evropské e-commerce IPO.
 
FOTO DNE

Nevděční důchodci posílají (rozbalené a cizími lidmi ohmatané) roušky zpět do Strakovky. Malé významné plus za to "s." před jménem. 😉

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty