16.09.2020 3 minuty čtení

Čína rozšířila seznam kontrolovaných vývozů

Nejnovější přírůstky do čínského seznamu kontrolovaných technologických exportů by mohly narušit širokou škálu průmyslových odvětví a zvýšit pravděpodobnost, že by někteří globální technologičtí giganti mohli oddělit své čínské aktivity od...

Nejnovější přírůstky do čínského seznamu kontrolovaných technologických exportů by mohly narušit širokou škálu průmyslových odvětví a zvýšit pravděpodobnost, že by někteří globální technologičtí #giganti mohli oddělit své čínské aktivity od ostatních. Nový #seznam technologií s vývozními kontrolami oznámen 28. srpna byl nevítaným překvapením.

Podle agentury #Reuters by poslední přírůstky do čínského seznamu kontrolovaných technologických vývozů nemusely potěšit širokou škálu průmyslových odvětví a mohly by zvýšit pravděpodobnost, že někteří globální technologičtí obři vyčlení jejich čínské aktivity. Nový seznam technologií s vývozními kontrolami oznámen 28. srpna byl nevítaným překvapením pro již nejistý průmysl kvůli obchodnímu napětí mezi Čínou a Spojenými státy.

Tento krok byl původně vnímán jako způsob, jak dát Pekingu slovo při prodeji video aplikace #TikTok, ale poradci čínských a zahraničních firem říkají, že potenciální následky mohou jít ještě dál. „Pravidla byla překvapením pro mnohé na trhu a v technologickém průmyslu je v současnosti již dost napětí“, řekl Alex Roberts, právní zástupce v advokátní kanceláři Linklaters v Šanghaji.

Kromě doporučovacích algoritmů, jako jsou ty, které používá společnost TikTok vlastněná společností #ByteDance, obsahuje nový seznam „částečně omezených exportů“ technologie dronů a kybernetické bezpečnosti, software pro rozpoznávání hlasu a software pro skenování rukopisu.

@JozoPeric, CapitalPanda 

Upozornění na rizika: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 58.04 % účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu.

Právní status: CapitalPanda je registrovaná značka společnosti BCM Begin Capital Markets CY Ltd (dříve OX Capital Markets Ltd), kyperské investiční firmy (CIF), na kterou dohlíží a reguluje ji Kyperská komise pro cenné papíry a burzy (CySEC), má licenci CIF č. 274/15, se sídlem na adrese 39C ZINONOS, 3040 Limassol, Cyprus.

#Čína #USA #Technologie #Válka #Obchod #Ekonomika #Amerika #Trh #Akcie 

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.