16.09.2020 2 minuty čtení

Amazon.com v USA a Kanadě nabere dalších 100 tisíc lidí

Společnost Amazon.com ve Spojených státech a Kanadě hledá dalších 100 tisíc zaměstnanců. Je to už počtvrté, co tato americká firma letos ve velkém nabírá. Novým zaměstnancům nabízí Amazon.com 15 USD [cca 337 Kč] na hodinu.

Největší internetový obchod světa Amazon.com dnes ve své zprávě uvedl, že na plný či poloviční úvazek hledá zaměstnance nejen v USA, ale i v Kanadě. Noví zaměstnanci budou pracovat zhruba ve stovce skladů a provozních míst, které Amazon spouští tento měsíc.

„Amazon dál vyhodnocuje, zda na zimní období bude nad avizovaných 100 000 nových pracovníků potřebovat ještě sezonní zaměstnance,“ řekla Alicia Bolerová Davisová z vedení společnosti Amazon.

V červenci firma oznámila, že celosvětový počet jejích zaměstnanců poprvé překročil jeden milion. Podnik přitom již tento měsíc oznámil, že nabízí ve Spojených státech volná pracovní místa zhruba pro 33 tisíc lidí. Dalších 100 tisíc lidí Amazon.com hledal v březnu a 75 tisíc nových pracovníků v dubnu. Nezaměstnanost v USA se v srpnu poprvé od dubna dostala pod deset procent. Klesla na 8,4 z 10,2 procenta v předchozím měsíci.

Výsledky Amazonu jsou fantastické

Amazon.com je internetový obchod, který patří americké společnosti Amazon.com, Inc. se sídlem v Seattle ve státě Washington. Je to jeden z největších zasilatelských obchodních řetězců světa. Druhý je čínská společnost Alibaba. Firma vyrábí také vlastní čtečky elektronických knih Amazon Kindle a tablet Kindle Fire. Amazon dovoluje i prodej malovýrobcům v její síti, ale bere si za to 15% provizi.

Amazon v letošním druhém čtvrtletí zvýšil tržby o 40 procent na 88,9 miliardy dolarů [cca 2 bil. Kč]. Vykázal tak nejvyšší zisk za 26 let své existence. Meziročně jej zdvojnásobil na 5,2 miliardy dolarů. Čistý zisk společnosti Amazon.com přitom loni za celý rok činil cca 82 miliard USD. Obdobné raketové růsty tržeb a zisku přitom hlásí kvůli krizi covid většina zavedených internetových obchodů a doručovatelských služeb. A to i ty české.

Amazon.com v Evropě

Evropské pobočky společnosti Amazon začaly 4. prosince 2009 zasílat do ČR kromě knih, CD a DVD také zboží z ostatních produktových kategorií, jako je elektronika, hračky a další zboží. V Evropě má Amazon pobočku ve Velké Británii, Francii, Německu a Itálii.

V České republice funguje od roku 2015 sklad a zasílací centrum německé pobočky Amazonu, které sídlí poblíž Dobrovize u Prahy...

Celý článek na: https://www.fintag.cz/2020/09/14/amazon-com-v-usa-a-kanade-nabere-dalsich-100-tisic-lidi/

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.