Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 17 520.

Zaregistrovat se

16.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 16.09.2020: Vítejte noví uživatelé, česká ekonomika letos ztratí 6,6 % a Kofola léto zvládla

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Naše registrační spanilá jízda pokračuje, včera jsme zaznamenali více než 200 nových registrací! Vítám všechny nové uživatele u jejich prvního newsletteru, snad si jej oblíbíte stejně jako tisíce našich současných odběratelů a pravidelných čtenářů. S takovou budeme brzy denně vítat víc nových uživatelů, než kolik vláda stíhá provést testů na 100 000 obyvatel (viz níže). Úspěšný den vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Hodnoťte investory na základě kvality jejich argumentů, nikoliv na základě výsledku jejich posledního obchodu.

BURZA SVĚT

 S&P 500 +0.52 % (3,401.20)

 Nasdaq +1.21 % (11190.32)

 Ropa +3.01 % (38.38 USD) 

 Zlato -0.07 % (1,962.40 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Platon Finance, BH Securities a FinTag.

Tesla (TSLA) +7.18 % (449.76 USD)
Elon Musk před očekávaným "Battery Day" namlsal fandy na velké věci a ti se mu odměnili dalším růstem akcií. Zkusí znovu útok na hranici 500 dolarů?

Nikola (NKLA) -8.27 % (32.83 USD)
Na Nikolu si po obviněních ze strany Hindenburg Research, dle kterých automobilka lhala svým investorům, nyní posvítí finanční úřad. Pravda tak rozhodně vyjde najevo.
 

Skupina Pražská burza (33 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

"Tolik, co my testujeme, nikdo netestuje," prohlásil včera premiér Babiš. Akorát že oficiální data ECDC s ním nesouhlasí. Na 100 000 obyvatel dnes ve skutečnosti provádí víc testů než ČR všechny členské země EU (23) vyjma 6

SLOVA DNE

„Ráda bych varovala před chybným dojmem, že mírné oživení může kompenzovat letošní bezprecedentní pokles. Očekáváme, že na úroveň reálného hrubého domácího produktu roku 2019 se vrátíme až v roce 2023. Vlivem logicky rostoucích mandatorních výdajů a protikrizových daňových úlev v řádu desítek miliard lze i v příštím roce předpokládat výraznější deficitní hospodaření.“

Ministerstvo financí ve své nové prognóze očekává, že ekonomika letos klesne o 6,6 %. Pro příští rok čeká růst o 3,9 %. Ministryně financí Alena Schillerová však varovala před přehnaným optimismem. HDP se na úroveň z roku 2019 dostane až za další 3 roky.

ČÍSLO DNE

13,50 Kč

Kofola zveřejnila klíčové hospodářské výsledky z letošního 2. čtvrtletí, jež označila za "nejsložitější v historii". Firma jej však zvládla nad očekávání a i přes pokles tržeb o 15,9 % skončila v zisku. Představenstvo chce vyplatit dividendu ve výši 13,50 Kč na akcii.
 
BLESKOVĚ

▶ Dle webu worldometers u nás během včerejška přibylo rekordních 1674 nových případů nákazy koronavirem. 11 lidí na následky nákazy zemřelo (nejvíc od 14. dubna).

 CEO největšího světového výrobce vakcín Serum Institute Adar Poonwalla odhaduje, že svět bude mít k dispozici dostatek COVID-19 vakcín pro všechny nejdříve v roce 2024.

Čínské aerolinky včera na burze předvedly silný růst. Reagovaly na data Čínského leteckého úřadu, dle něhož v srpnu vzrostl počet pasažérů na 45,35 mil., což je 80 % vytíženosti z loňska a doposud nejlepší letošní výsledek. Drak se probouzí k životu.

▶ Poslanecká sněmovna včera definitivně posvětila zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zákonu už chybí jen podpis prezidenta.

 Společnost LEGO upustí od balení svých stavebnic uvnitř krabic do jednorázových plastových sáčků. Místo toho se od roku 2021 kostičky budou nově balit do pytlíků z recyklovatelného papíru.
 
FOTO DNE

Apple během včerejšího tradičního zářijového eventu odhalil nové Apple Watch Series 6. Kromě řady nových designů pokračují v inovacích v oblasti zdraví - nově vám dokáží za 15 sekund změřit okysličení krve. Na trh zamíří i levnější varianta Apple Watch SE.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.