15.09.2020 3 minuty čtení

Pilsner Urquell poděkoval lidem, kteří pomáhali v době krize

Česká pivní značka Pilsner Urquell se rozhodla ocenit ty, kteří pomáhali ostatním v době koronavirové krize. V sobotu 12. září proto pozvala více než 700 lidí na speciální představení do Národního divadla.

Inscenaci zakončil sborový zpěv písně „Proč bychom se netěšili“, do kterého se zapojili i návštěvníci v publiku.

Představení nazvané Poklady české opery zahrnovalo výběr nejznámějších árií z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany, ale i dalších českých oper, které přednesli přední sólisté Národního divadla. Na závěr představení si účinkující zazpívali společně s diváky známou sborovou píseň z Prodané nevěsty „Proč bychom se netěšili“, kterou vyjádřili víru ve spolupráci a solidaritu mezi lidmi. Nadšený potlesk diváků ve stoje po skončení představení byl poděkováním interpretům i pořadatelům představení.

Potlesk ve stoje po ukončení představení a sborovém zpěvu písně "Proč bychom se netěšili"

 „Chtěli jsme ocenit nasazení těch, kteří během koronavirové krize pomáhali ve svém okolí. Protože je podle nás stejně důležité připomínat si nejen úsilí zdravotníků, hasičů a policistů, ale také těch méně viditelných hrdinů všedního dne. Nápad společně si zazpívat „Proč bychom se netěšili“ vznikl spontánně a jsme rádi, že lidé, kteří pomáhali, dali tímto způsobem znovu najevo víru v to, že složité situace společně zvládneme,“ říká Kateřina Hašková, brand manažerka Pilsner Urquell.

Nominovat ty, kteří získali pozvání na toto představení, mohli lidé na facebookové stránce Pilsner Urquell. Stačilo uvést, komu chtějí poděkovat a udělat radost – a přidat krátký popis toho, jak konkrétně pomáhali lidem v době koronavirových opatření. Z více než 1300 nominací bylo vylosováno 300 lidí, kteří dostali dvě vstupenky na představení. 

Charitativní koncert byl oceněním Pilsner Urquell pro všechny, kteří během koronakrize pomáhali ve svém okolí.

Charitativní představení bylo již od července avizováno v médiích na sociálních sítích árií „Proč bychom se netěšili“, nazpívanou operními pěvci Národního divadla Zdeňkem Plechem, Josefem Moravcem, Danou Burešovou, Jaroslavem Březinou a Janem Ježkem přímo v prostorách plzeňského pivovaru, kde se slavný zlatý ležák vaří už od roku 1842. Video je ke zhlédnutí na Facebooku a Youtube Pilsner Urquell.

Představení Poklady české opery je jednou ze společných aktivit Pilsner Urquell a Národního divadla. Jejich partnerství sahá až do 19. století – plzeňský pivovar byl jedním z prvních přispěvatelů na stavbu Národního divadla.

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.