15.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 15.09.2020: Konec cest na Slovensko, akvizice za téměř 1 bilion Kč a je na Venuši život?!

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Warengo za včerejší den zaznamenalo 150 nových registrovaných uživatelů, což bude zřejmě nějaký nový jednodenní rekord! Děkujeme všem za neutuchající přízeň, s takovou by 15 000 členů naší komunity do konce měsíce neměl být problém! 😉 Úspěšný den vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Vaše investiční schopnosti nejsou prokazatelné, dokud nepřežijí recesi.

BURZA SVĚT
 

 S&P 500 +1.27 % (3,383.54)

 Nasdaq +0.05 % (11056.65)

 Ropa -0.13 % (37.28 USD) 

 Zlato +0.90 % (1,965.40 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Saxo Bank, BH Securities a Petra Plecháče.

Immunomedics (IMMU) +97.99 % (83.65 USD)
Farmaceutická společnost vyrábějící preparáty pro léčbu rakoviny včera zdvojnásobila svou hodnotu. Za 21 mld. $ ji totiž odkoupí farmaceutický gigant Gilead Sciences.

DraftKings (DKNG) +17.27 % (48.62 USD)
Na nová historická maxima včera vynesla akcie online hernu DraftKings uzavřená dohoda o sdílení obsahu s ESPN. Nabídky sázek tak budou integrovány přímo do webu ESPN.
 

Skupina Pražská burza (32 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Žebříček nejhodnotnějších amerických společností za posledních 95 let změnil lídra pouze 11krát. Dlouholeté krále AT&T či IBM dnes vystřídali Apple, Amazon či Microsoft. Kdy se k nim dotáhne někdo 12. a bude to opět technologická firma?

SLOVA DNE

"Ktokoľvek sa vráti z územia Česka s výnimkou pendlerov do 30 km od najbližšieho hraničného priechodu, musí prísť buď s negatívnym testom nie starším ako 72 h., alebo prostredníctvom formuláru e-hranica nastúpiť do 5 dňovej domácej karantény a následne byť testovaný. Toto sa bude kontrolovať prostredníctvom námatkových kontrol, aj tzv. “trackovania” mobilných telefónov. Do platnosti to vstúpi OD PIATKA 18. septembra 2020."

Slovensko včera zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí. Státní tajemník slovenského ministerstva zahraničí k tomu vysvětlil, jaká nová omezení budou od tohoto pátku na cestování mezi oběma zeměmi uvalena.

ČÍSLO DNE

40 000 000 000 $

Výrobce grafických čipů Nvidia za 40 mld. $ (900 mld. Kč) koupí od SoftBank britskou ARM Holdings. Uskutečnění akvizice přepíše globální trh s polovodiči. Otázkou však zůstává, co na vznik takového giganta řeknou regulační a antimonopolní úřady.
 
BLESKOVĚ

▶ Během včerejšího dne u nás bylo zjištěno 534 nových případů COVID-19. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připustil, že další epidemiologická opatření jsou ve hře.

 Souboj o americkou část TikToku je u konce. Souboj několika tech gigantů nakonec před Microsoftem vyhrál Oracle. Ten by tak mohl sociální síť v USA převzít od jejího čínského provozovatele a majitele ByteDance.

Amazon dál expanduje ve velkém. Aktuálně v USA nabírá 100 000 nových zaměstnanců, aby ve skladech a provozech udržela krok s letošní poptávkou.

 Apple již dnes v 19:00 našeho času odstartuje svůj tradiční podzimní Keynote. Mezi očekávaná oznámení patří nové Apple Watch Series 6, nový iPad Air či iPhone 12.

 YouTube se chystá spustit vlastní konkurenci sociální sítě TikTok. Služba má jméno Shorts a umožní uživatelům sdílet krátká videa. Další vskutku velká inovace od Google...
 
FOTO DNE

Existuje na Venuši život? Vědci včera prozradili, že na planetě objevili silně kyselá oblaka plynu zvaného fosfan. Na planetě Zemi tento plyn ve velkém množství vzniká mimo průmysl pouze díky činnosti mikroorganismů žijících v prostředí bez kyslíku. Wow!

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty