Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
14.09.2020 3 minuty čtení

Které vaše akcie pomohla přifouknout SoftBank? Do těchto 7 titulů prý nalila skrz call opce miliardy

Média minulý týden odhalila japonskou investiční skupinu jako pořádnou "velrybu", která svými opčními obchody v hodnotě minimálně 8 miliard dolarů pozvedla nejen obočí investorů, ale potenciálně i cenu nejedné technologické akcie.

#SoftBank si loni lámala hlavu s bídnými IPO hned několika svých domnělých hvězdných startupů. A letos trable nezmizely, investiční skupina pro změnu musí přehodnotit svou strategii investování na akciových burzách poté, co média upozornila na její masivní opční pozice.

Konglomerát se v návaznosti na texty z tisku rozhodl svým investorům vše vysvětlit. SoftBank se zároveň rozhodně vyjádřila ve smyslu, že její mnohamiliardové sázky na #technologickeakcie jsou "relativně konzervativní" vzhledem k tomu, že jsou koncentrovány jen na malou skupinu technologických blue-chipů.

Společnost na burze aplikovala tzv. call spread strategii. Stručně řečeno tedy nakupovala out-of-the-money #callopce na jednotlivé akcie a následně prodávala out-of-the-money call opce na ještě vyšší cenu, za něž inkasovala premium. Tento druh kategorie snižuje potenciální zisk v případě růstu, ale premium z prodaných call opcí na druhé straně dokáže částečně pokrýt případný nepříznivý vývoj trhu.

Po odhalení této strategie SoftBank a budgetu, jež do něj investiční skupina nalila, nyní údajně za oponou probíhají diskuze o další změně strategie nakládání s aktivy. Aby taky ne, když tohle mediální "PR" již konglomerát na propadu jeho vlastních akcií stálo 10 miliard dolarů.

Vlastníte-li tedy v portfoliu některou ze sedmi níže uvedených akcií, je velmi pravděpodobné, že masivní velrybí útok z Japonska, jež v posledních měsících na opčním trhu probíhal, se podepsal i na vašich aktuálních pozitivních výnosech

SoftBank se dle odhalení novinářů skrz opce ve velkém pustil do těchto akciových titulů ze segmentu technologií:

1. #Amazon (AMZN)

Tržní valuace: 1,56 bilionu $

Vývoj hodnoty akcií za poslední 3 měsíce: +25 %

2. #Adobe (ADBE)

Tržní valuace: 226 miliard $

Vývoj hodnoty akcií za poslední 3 měsíce: +20 %

3. #Alphabet (GOOGL/GOOG)

Tržní valuace: 1,03 bilionu $

Vývoj hodnoty akcií za poslední 3 měsíce: +10 %

4. #Netflix (NFLX)

Tržní valuace: 213 miliard $

Vývoj hodnoty akcií za poslední 3 měsíce: +15 %

5. #Salesforce.com (CRM)

Tržní valuace: 221 miliard $

Vývoj hodnoty akcií za poslední 3 měsíce: +40 %

6. #Microsoft (MSFT)

Tržní valuace: 1,54 bilionu $

Vývoj hodnoty akcií za poslední 3 měsíce: +11 %

7. #Facebook (FB)

Tržní valuace: 760 miliard $

Vývoj hodnoty akcií za poslední 3 měsíce: +20 %

---

Jak je z vývoje hodnoty technologických akcií patrné, SoftBank na svých opčních pozicích rozhodně neprodělala. Právě naopak. Zisk skupiny měl dle Financial Times během několika měsíců vyšplhat na 4 miliardy dolarů.

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
3 minuty
4 minuty
7 minut
6 minut
4 minuty
3 minuty
2 minuty
4 minuty
5 minut
8 minut
6 minut