Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 16 734.

Zaregistrovat se

14.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 14.09.2020: Druhá vlna koronaviru, Izrael do karantény a SoftBank zpět soukromníkům?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno! Stále nechápu, jak někdo svou snahu zadlužit se, s prominutím, "jako prase" může obhajovat tím, že přece máme nízké zadlužení, tak si to můžeme dovolit (k paní Maláčové už se přidala i paní Schillerová). Zvlášť když na onom nízkém zadlužení nenese žádnou zásluhu. Chápou vůbec obě paní, za jaké, de facto jediné, podmínky se zadlužení vyplatí (investice)? Úspěšný začátek pracovního týdne Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Vydržte krátkodobou volatilitu a odměnou vám bude dlouhodobé skládání úroků.

BURZA SVĚT
 

 S&P 500 +0.05 % (3,340.97)

 Nasdaq -0.60 % (10853.54)

 Ropa +0.24 % (37.39 USD) 

 Zlato -0.82 % (1,948.10 USD) 

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte FinTag.cz, Investiční web a Lukáše Lžíčaře.

Top Glove Corporation (TGLVY) +17.65 % (21.53 USD)
Akcie malajsijského výrobce gumových rukavic sice kvůli pokroku ve vývoji vakcíny proti COVID-19 zažily korekci, ale v pátek se opět odhodlaly výrazně růst.

Nikola (NKLA) -14.48 % (32.13 USD)
Slabá a nepřímá reakce Nikoly na údajně "pomluvný" text společnosti Hindenburg Research se zatím u spekulantů nesetkala s příliš velkou dávkou důvěry.
 

Skupina Pražská burza (32 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Čína si v posledních třech měsících tvoří solidní zásoby mědi. Mezi červnem a srpnem země importovala přes 2 miliony tun mědi, což je i pro tak velkou ekonomickou velmoc dosud nevídaný nákupní apetit.

SLOVA DNE

„Druhá vlna tady je. Už i v Rakousku vyhlásili druhou vlnu. Také si myslím, že druhou vlnu máme. Její vyhlášení je formální, laicky ale můžeme říci, že druhá vlna začala.“

Psal jsem to minulé pondělí v úvodu a epidemiolog Roman Prymula mi dal včera v Otázkách Václava Moravce za pravdu. Nové případy nákazy nemocí COVID-19 letí vzhůru jako blázen, takže není o čem: druhá vlna epidemie už naplno běží.

ČÍSLO DNE

23 MW

Češi letos pilně budují solární elektrárny. Za 1. půlrok u nás bylo zapojeno 23 MW nových solárních zdrojů, což je na dostřel všech solárních elektráren, jež u nás byly instalovány za celý loňský rok (25 MW). Co největší soběstačnost je díky pandemii v kurzu.
 
BLESKOVĚ

▶ O víkendu se nám nadále dařilo držet status jedné z nejprůserovější evropské země v šíření COVID-19. Sobotních 1541 nových případů je nový denní rekord. Celkem už u nás bylo zaznamenáno 36 000 případů nákazy, 456 osob jí podlehlo, přes 21 000 se vyléčilo.

Izraelská vláda včera ve večerních hodinách rozhodla o tom, že v zemi zavede třítýdenní národní karanténu. Premiér Netanjahu jí chce zpomalit šíření koronaviru.

▶ Manažeři společnosti SoftBank údajně vážně zvažují, zda japonskou technologickou skupinu po odprodeji několika masivních aktiv raději nepřesunout zpět do soukromých rukou. O jednáních informovaly Financial Times.

 Neúspěšný kandidát na prezidenta USA Michael Bloomberg se chystá finančně podpořit kampaň Joe Bidena na Floridě. Daruje mu 100 mil. dolarů, tedy přes 2,2 mld. Kč.

V běloruském Minsku včera jako každou neděli protestovaly desetitisíce občanů nespokojených s vládou. Dle medií se demonstrace účastnilo až 100 000 osob. Policie mezitím zatýká a zatýká a čelní představitelé dělají, že se vlastně nic neděje.  
 
FOTO DNE

Rychle se zhoršující epidemiologická situace začíná Čechům komplikovat cestování i po doposud relativně otevřené Evropě. Nově nás na seznam rizikových zemí přidali Dánsko (dostanete se jen z pracovních či studijních důvodů nebo jako blízký příbuzný dánského občana) a Švýcarsko (pokud v zemi budete trávit více než 24 hodin, čeká vás povinná 10denní karanténa). Kdo stihl letní dovolenou, měl štěstí, teď už to bude jen horší.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.