13.09.2020 3 minuty čtení

Burzovní výhled od 14/9/2020: Analýza komodit, Bitcoin, USD, fundamenty a sentiment

Před sebou máme zasedání Fedu, rozhodování o podpoře US ekonomiky, druhou vlnu pandemie koronaviru a volby ve Spojených státech.

Před sebou máme zasedání Fedu, rozhodování o podpoře US ekonomiky, druhou vlnu pandemie koronaviru a volby ve Spojených státech.

Hybatelů trhů je více než dost a o tzv. černých labutích ani nemáme přehled. Do výčtu výše zmíněného můžeme přidat ještě vztahy mezi USA a Čínou a vývoj vakcíny proti koronaviru Covid-19.

Jako vždy jsem to nejdůležitější shrnul do víkendového burzovního výhledu.

Videokomentář

Pokračujte na stránku TradeCZ.cz

 

WEBINÁŘ 1. 10. 2020

Dne 1. 10. 2020 pořádám webinář na téma Market Profile a Technika COT spolu s analýzou trhů -> přihlásit se

 

Komentář TCZ

Pakliže byl tento týden volnější, ten další bude pravým opakem! V týdnu od 14. 9. 2020 nás čekají denně důležité fundamenty z největších světových ekonomik, jakými jsou USA, Čína, Japonsko, Kanada, Británie nebo Německo. Oči všech investorů budou směřovat především na středeční zasedání Fedu a FOMC, což je jeden z mála fundamentů, který dokáže zahýbat trhy a obracet nastolené trendy.

V tomto týdnu jsme se také nenudili. Zjistili jsme, že žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA i nadále přibývá a díky WASDE reportu víme, že na zrninách došlo ke snížení odhadu konečných zásob.

Hlavním hybatelem akciového trhu bylo v tomto týdnu selhání přijetí dalšího podpůrného balíčku (asi 500 miliard USD) v boji proti koronakrizi. Investory znejistilo také pozastavení testování vakcíny proti koronaviru společností Astra Zaneca, ta však již ve svém testování pokračuje. 

V dalším týdnu to bude právě FED a dalších alespoň 10 fundamentů, které mohou akciemi nepříjemně zahýbat. I když nám mnohé indikátory hlásí překoupenost a vyhrocenost sentimentu, je nutné brát v potaz optimismus a chuť investorů nakupovat a nejít proti stádu býků.

Fundamenty a sentiment rozebírám v článku na TradeCZ.cz

 

Trhy TCZ

Akcie a indexy

Jak již bylo řečeno, situace na akciových trzích je i nadále vyhrocena a riziko poklesu je vysoké. Za vše můžeme nechat hovořit poměr mezi růstovými a hodnotovými akciemi, které se dostaly pod hodnotu z poslední velké krize Dot-com bubliny.

 

 

Komodity

WASDE report nás informoval o výhledu a nových datech na ty nejobchodovanější komodity. Dle Techniky COT máme na trzích hned několik zajímavých příležitostí. Blíže jsem se ve videokomentáři věnoval kávě, ropě a zemnímu plynu.

 

Bitcoin

Bitcoin odmítl podívat se nad 12 000 USD a vrátil se otestovat psychologickou hodnotu 10 000 USD. V posledním týdnu se dokonce několikrát podíval i pod hranici 10 000 USD, ale v mžiku se trh vždy odrazil výš.

Základní support / resistence oblasti najdete na obrázku níže.

 

#tradecz #petrplechac #burza #forex #akcie #komodity #kryptomeny #bitcoin #fundamenty #investovani #koronavirus

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.