Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 17 544.

Zaregistrovat se

12.09.2020 2 minuty čtení

Na akciovém trhu zuří mánie, která neskončí dobře. Po každém divokém večírku přichází kocovina

Podle známého investora Stanleyho Druckenmillera vládne na americkém akciovém trhu mánie podporována centrální bankou a spekulanty. V příštích letech podle něj způsobí na trzích velké problémy.

"Všichni milujeme večírky, většinou po nich ale následuje kocovina. Právě teď na trzích zuří absolutní mánie. Vidíme odborníky, kteří doporučují společnostem, aby rozdělovaly své akcie. Cena akcií pak vyletí o 30, 40 nebo 50 %. Takový proces nevytváří žádnou hodnotu, ale ceny akcií letí nahoru," řekl Druckenmiller v rozhovoru pro CNBC.

Dobrým příkladem jsou akcie Tesly, které od 11. srpna, kdy firma oznámila záměr rozdělit své akcie, do 31. srpna, kdy k rozdělení došlo, přidaly 82,5 %. Také akcie Applu přidaly od oznámení rozdělení do samotného rozdělení téměř 35 %. Poté klesly o více než 10 %.

"Nemám ponětí, kam se trh v blízké budoucnosti bude ubírat. Nevím, zda půjde nahoru o 10 %, nebo se sníží o 10 %. Ale řekl bych, že v příštích třech nebo pěti letech budou čelit akciové trhy velkým problémům," řekl dále Druckenmiller.

Podle něj je letošní rally, která začala v březnu, z velké části důsledkem opatření přijatých centrální bankou. V březnu sice Fed podle něj odvedl skvělou práci, následná rally na trzích je ale přehnaná.

"Souběh opatření Fedu a vlády, který letos sledujeme, je v éře, kdy centrální banka je nezávislá, bezprecedentní. Je zřejmé, že to vytváří obrovskou mánii na trzích s finančními aktivy," uzavřel Stanley Druckenmiller.

iamYiam: Firma s potenciálem milionů zákazníků

#akcie #investice #ekonomika 

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
7 minut
4 minuty
5 minut
2 minuty
6 minut
2 minuty
1 minuta
6 minut
3 minuty
1 minuta