12.09.2020 2 minuty čtení

Německý MAN propustí čtvrtinu zaměstnanců a omezí výrobu

Německý výrobce nákladních aut a autobusů MAN propustí v Německu a Rakousku až 9 500 lidí. To je více než čtvrtina zaměstnanců. Dceřiná firma Volkswagenu, který vlastní i českou automobilku Škoda Auto, tak chce do roku 2023 ušetřit 1,8 mld. eur

MAN loni zaměstnával podle informací na svém webu celosvětově zhruba 37 000 lidí. Nyní bude pracovní místa rušit ve všech odděleních. Dojít má i na přestěhování výroby a vývoje. Závody v rakouském Steyru a Plauen a Wittlich v Německu by se měly úplně zavřít.

Podle agentury DPA se o větším rušení pracovních míst ve firmě hovořilo už delší dobu. Média psala o šesti tisících pozicích. Cílem restrukturalizace je dosáhnout do roku 2023 provozní návratnosti tržeb ve výši osmi procent, uvedla firma.

Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg [MAN SE] je německý strojírenský holding. Skupina je známá hlavně kvůli výrobě autobusů a nákladních automobilů. Vyrábí ale i průmyslové stroje, parní a plynové turbíny, vznětové motory a dieselelektrické agregáty. Ještě v roce 2008 zaměstnávala 51 tisíc zaměstnanců, její obrat tehdy činil 15 miliard eur. Akcie skupiny bývaly součástí německého burzovního indexu DAX. V roce 2016 více než 75% podíl MANu koupila skupina Volkswagen AG.

Reorganizace představenstva skupiny

Letos dochází v klíčovém podniku skupiny MAN Truck & Bus k reorganizaci představenstva. V půlce července převzal funkci předsedy představenstva MAN Truck & Bus dosavadní ředitel výroby a logistiky ve společnosti Volkswagen Passenger Cars Andreas Tostmann. Na základě společné dohody nahradil Joachima Dreese, který opustil představenstvo společností MAN Truck & Bus SE a Traton SE. Dozorčí rada poděkovala Joachimu Dreesovi za jeho dobrou práci za posledních pět let.

„Produktové portfolio je ve velmi dobrém stavu a úspěšně umístěno na jednotlivých trzích. Joachim Drees zahájil proces udržitelné změny ve společnosti MAN a během pěti let ji jako generální ředitel posunul kupředu,“ uvedli zástupci dozorčí rady.

Kromě toho měl podle nich Joachim Drees jako generální ředitel MAN rozhodující vliv na úspěšný vstup společnosti Traton SE na burzu. Ta vznikla v roce 2018 jako nástupce společnosti Volkswagen Truck & Bus AG. Traton SE zahrnuje značky...

Celý článek na: https://www.fintag.cz/2020/09/11/nemecky-man-propusti-ctvrtinu-zamestnancu-a-omezi-vyrobu/

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.