Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 16 746.

Zaregistrovat se

10.09.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 11.09.2020: Další české IPO, Babišova hlava v písku a můžeme očekávat tvrdý brexit

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Před víkendem něco k zamyšlení: Ze 100 největších evropských firem současnosti nebyla ani jediná založena od píky v posledních 40 letech. V Americe naproti tomu špičku ovládají samí mlaďoši typu Amazon, Google či Facebook. Jejich extrémně rychlý růst má na druhou stranu dost možná negativní sociální následky a zcela určitě umocnil finanční propast mezi průměrným občanem a ultra-bohatými. Je to pro nás dobře, nebo špatně? Úspěšný víkend Vám přeje Tomáš.


💡 Myšlenka pro dnešní den:
Nic jako normální trh nebo ekonomika neexistuje. Obojí je konstantě v nějakém stavu šílenství.

BURZA SVĚT

 Zlato -0.16 % (1,951.70 USD) 

 S&P 500 -1.76 % (3,339.00)

 Ropa -2.52 % (37.09 USD) 

 Nasdaq -1.99 % (10919.59)

Nechcete-li, aby vám cokoliv důležitého uniklo, určitě si do seznamu sledovaných na Warengo přidejte Capital Panda, TopForex a FinTag.cz.

DraftKings (DKNG) +5.35 % (42.54 USD)
Včerejší začátek nové sezóny NFL znamená očekávaný nárůst zájmu o americký fotbal i o sázení na něj. Z toho všeho by DraftKings měl jen a pouze profitovat.

Nikola (NKLA) -11.33 % (37.57 USD)
Společnost Hindenburg Research včera publikovala obsáhlý článek, v němž Nikolu obviňuje z "oceánu lží" a tvrdí, že má ke všemu důkazy. Na výprodej to stačilo.
 

Skupina Pražská burza (29 sledujících) 
Přijďte diskutovat s dalšími uživateli o dění na Pražské burze.
Diskutovat! >>

GRAF DNE

Jeden z největších investorů do amerických tech-gigantů? Švýcarská centrální banka, která má v technologiích 28 % všech svých aktiv a téměř 19 % portfolia má v Apple, Microsoftu, Amazonu, Facebooku a Alphabetu.

SLOVA DNE

„V žádném případě ale nechci udělat unáhlený krok, který nebude v souladu s celoevropským postojem, nabije běloruské propagandě a v konečném důsledku tak zapůsobí kontraproduktivně. Na videokonferenci členů Evropské rady, která se k tomuto tématu konala, jsme se na takovém postoji shodli, stejný názor mají i někteří kolegové z V4 a je to podle mě správné.“

Předseda senátu se s představiteli Tchaj-wanu sejít nebál, premiér se bojí sejít s běloruskou opozicí, která je ve své vlastní zemi unášena, mučena a vězněna. Může ten kontrast být větší? 

ČÍSLO DNE

200 000 000 Kč

Další den, další oznámené IPO tuzemské firmy. Na trh START Pražské burzy se po ekonomicky nejsilnějším pololetí ve své historii chystá síť lékáren Pilulka.cz. Zakladatel Martina Kasa očekává, že by nabídka akcií mohla vynést 200 milionů Kč.
 
BLESKOVĚ

▶ Ve Františkových lázních již hygienici monitorují 170 nakažených hostů. Dalších cca 30 nakažených má být mezi personálem. Takové další Techtle Mechtle, akorát tady to návštěvníci mají v rámci vládního voucheru.

▶ Čínský výrobce chytrých telefonů Huawei včera oznámil, že jeho zařízení od příštího roku poběží na na jeho vlastním systému HarmonyOS místo Androidu. Wow, na trhu se tak objeví třetí velký hráč s mobilním operačním systémem

▶ Jednu z velkých amerických bank Wall Street poprvé v historii bude vést žena. Michaela Corbata po působivé 37leté kariéře příští rok ve vedení Citigroup nahradí Jane Fraser.

 Dle čínských novin China Daily mají nově zákaz vstupu do Číny jak Miloš Vystrčil, tak celá jeho delegace, jež navštívila Tchaj-wan. Na čínský trh mají rovněž zákaz vstupu všechny firmy, jejíž zástupci delegaci doprovázeli. Co si budem, dalo se to čekat.

EU a Británie se ani na PO OSMÉ nedokázaly domluvit na tom, jak budou vypadat naše budoucí vztahy po brexitu. Navíc to prý vypadá, že dohoda ani neleží na stole, Boris ani Brusel zkrátka asi nemají zájem. Takže tvrdý brexit a děj se vůle boží? 
FOTO DNE

Obloha nad kalifornským San Franciscem se kvůli nedalekým rozsáhlým požárům zbarvila do mírně apokalyptické oranžové barvy. Nechybí ani mlha způsobená dýmem.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.