10.09.2020 2 minuty čtení

Vydali jsme jednu z prvních českých aplikací pro investování

Vyfotit fakturu a poslat k profinancování nebo investovat v reálném čase a odkudkoli - to je aplikace Roger.

Jedna aplikace, dvě služby. Od roku 2013 propojujeme investory s podnikateli, kteří potřebují zkrátit splatnosti faktur. Spolu se společností Dactyl Group jsme proto vyvinuli aplikaci umožňující zkrácení splatnosti faktur pouhým nahráním fotografie a zároveň správu investic odkudkoli v reálném čase. 

Aplikace Roger je dostupná jak pro firmy, tak pro investory. Ti mohou do faktur s dlouhou splatností investovat na pár kliknutí a o svých aukcích mají neustále přehled. Po stáhnutí a registraci si uživatel vybere ze dvou rozhraní. Podnikatel nafotí faktury a pošle je k profinancování. Investor má zase možnost ihned zadávat nabídky na jednotlivé faktury a v rámci pár minut najít výhodnou investici. 

 

Vývojáři přišli s celou řadou zmiňovaných nestandardních funkcí. Samozřejmostí jsou i filtry aukcí podle výše úroku nebo částky a automatické notifikace. Z pohledu obou typů uživatelů, tedy podnikatele i investora, probíhá vše bezpečně, anonymně a jednoduše. 

 

 

 

 

„Aplikace výrazně zkracuje délku komunikace mezi Rogerem a investorem nebo firmou. Celý proces dělá ještě jednodušší, nechat si profinancovat fakturu nebo investovat mohou teď uživatelé odkudkoli. Celý byznys tak mají pořád s sebou,“ doplnil CEO Rogera Adam Šoukal.

 

Technické řešení zajistila také brněnská firma

Designu a vývoje aplikace se ujala vývojářská společnost Dactyl Group. Původně byly v plánu dvě oddělené aplikace, nakonec se ale spojily do jedné. „Bylo to snazší řešení jak z hlediska vývoje, tak z hlediska uživatelsky přívětivého rozhraní. Před přihlášením stačí vybrat svou roli a potom už uživatel vidí jen tu část aplikace, která se ho týká,“ vysvětlil Product Designer Adam Kolmačka.

Výzvou pro vývoj bylo zabezpečené přihlášení, které není u mobilních aplikací obvyklé. V případě Rogera jde o finance firem a investorů, proto probíhá přihlášení a ověření uživatele pomocí otisku prstu nebo Face ID. Uživatel si také volí bezpečnostní kód, který může k přihlášení použít.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikace je zdarma ke stažení v App Store a na Google Play. 

 

#investovani #roger #aplikace

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.