Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 21 252.

Zaregistrovat se

10.09.2020 2 minuty čtení

V Braníku se již začíná rýsovat nový rezidenční areál

Od letošního jara vyrůstá v pražském Braníku bytový areál, kde bude po dokončení stavby 137 bytů, 15 rodinných řadových domů a několik komerčních jednotek. Stavba projektu zde bude dokončena už v příštím roce.

Projekt Bydlení Braník bude mít, jak jeho samotný název napovídá, především rezidenční využití. Nabídne blokovou pětipodlažní zástavbu dvou bytových domů přiléhajících k Branickému náměstí a ulicím Ke Krči a Nad Strouhou. Součástí celého komplexu jsou také 2 čtyřpodlažní viladomy a 15 rodinných řadových domů. Ty budou umístěny uvnitř celého území, kde nyní stavba probíhá.

V jednotlivých bytových domech a viladomech, jejichž provětrávaná fasáda bude vycházet z kontrastu světlé a tmavé barvy, budou byty ve velikosti od 1+kk do 4+kk. Nejvíce z nich bude tří a dvoupokojových. Nejmenší byt bude mít plochu zhruba 31 m2 a naopak ten největší necelých 120 m2. Cena bytů zde začíná již na necelých 4 milionech korunách. Projekt je zařazen do kategorie Chytré bydlení Plus.

Rodinné řadové domy s celkovou plochou okolo 250 m2 se budou vyznačovat zejména rozlehlými zahradami ve velikosti od 200 do 1 100 m2. Svými parametry zaujmou především náročnější klientelu.

Součástí celého místa budou ale také provozovny různých obchodů a služeb. Ty budou určeny širší veřejnosti. Najdete je pak zejména v přízemních prostorech umístěných směrem k Branickému náměstí. Další veřejný prostor pak bude představovat centrální pěší korzo se stromořadím, lavičkami a průhledem na Branický pivovar. Chybět zde nebude ani veřejné dětské hřiště.

Hrubá stavba celého projektu bude dokončena na jaře příštího roku a kolaudace na přelomu léta a podzimu. K nastěhování budou byty a rodinné domy do konce příštího roku. Další informace možnostech nového bydlení lze nalézt na www.bydleni-branik.cz.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.